play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Święta na drogach – ruch mniejszy. Nie obyło się bez tragedii

today15 kwietnia 2020

Background

Świąteczny, długi weekend za nami. Od wielkanocnego piątku do poniedziałku nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ok. 2100 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez mundurowych innych pionów służbowych. Doszło do kilkunastu wypadków. Niestety były ofiary śmiertelne.

W okresie walki z epidemią koronawirusa wprowadzone ograniczenia w zakresie przemieszczania się przełożyły się na mniej samochodów na drogach. Świadczy o tym liczba zdarzeń drogowych – wyraźnie mniejsza niż w ub.roku. Mimo to, w ciągu czterech dni świątecznego weekendu doszło do 3 wypadków śmiertelnych z udziałem motocyklistów.

W minionych latach okres świąteczny charakteryzował się zwiększonym ruchem na drogach spowodowanym przede wszystkim wyjazdami do rodzin i bliskich. W tym roku ograniczenia związane z epidemią wyraźnie zmniejszyły ruch – na drogach było zdecydowanie mniej pojazdów.
Od wielkanocnego piątku do poniedziałku, na śląskich drogach doszło do 13 wypadków drogowych, w których rannych zostało 13 osób. Odnotowano również 243 kolizje drogowe. Mundurowi zatrzymali także 68 nietrzeźwych kierujących. W ub.roku w okresie świątecznym odnotowano odpowiednio: 20 wypadków, w których 24 osoby zostały ranne, 586 kolizji oraz 114 ujawnionych nietrzeźwych. Martwić może liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W tym roku doszło do 3 takich zdarzeń. W każdym z nich zginęła osoba kierująca motocyklem.

źródło/fot: Śląska Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content