play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Świetny Kamil Stoch. Polak drugi w Oberstdorfie

today29 grudnia 2020

Background

Miało go nie być, a stanął na podium. Kamil Stoch w konkursie w Oberstdorfie, inaugurującym Turniej Czterech Skoczni zajął drugie miejsce. Jeszcze wczoraj naszych zawodników miało nie być w stawce zawodników przez zamieszanie z pozytywnym wynikiem na koronawirusa u Klemensa Murańki. Teraz mamy powody do radości.

To były zwariowane dni dla naszej kadry skoczków. Wczoraj zapadła decyzja, że nie wystartują w Oberstdorfie z powodu pozytywnego testu na covid-19 u Klemensa Murańki. Tyle tylko, że wynik był niejednoznaczny i przeprowadzono kolejne badania. Te okazały się negatywne. Polacy zażądali przywrócenia do rywalizacji. Pojawiło się na to szansa, ale konieczne były trzecie testy. Ich dzisiejsze wyniki potwierdziły, że wszyscy są zdrowi. Unieważniono wyniki kwalifikacji i wszyscy zawodnicy stanęli dziś na starcie pierwszej serii.

Po pierwszej serii najlepszy w naszych szeregach był czwarty Kamil Stoch. Pozostali Polacy spisali się poniżej oczekiwań. Prowadził Niemiec Geiger przed Lindvikiem i Aschenwaldem.

W drugiej serii świetnie skoczył Andrzej Stękała. Jego 136,5 metra dało mu ostatecznie siódme miejsce. Kamil Stoch uzyskał 132,5 metra i wygrał rywalizację z Lindvikiem i Aschenwaldem. Pokonał go tylko liderujący po pierwszym skoku Geiger. Na najniższym stopniu podium stanął Lindvik.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Garmisch-Partenkirchen. Na czwartek zaplanowano kwalifikacje, a w piątek odbędzie się konkurs indywidualny.

Foto: Polski Związek Narciarski

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content