play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Świętochłowice: Bił i kopał swoją sąsiadkę. Groził lokatorce śmiercią

today2 lipca 2020

Background

Bił i kopał swoją sąsiadkę. Groził lokatorce śmiercią. 32-letni agresor został zatrzymany po tym, jak pobił jedną ze swoich sąsiadek. Mężczyzna na widok policjantów próbował uciekać, jednak już po chwili został zatrzymany. Prokurator objął go zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

Do zdarzenia doszło w Świętochłowicach, w dzielnicy śródmieście. Policjanci zostali powiadomieni o zakłócaniu spokoju. Na miejscu przed budynkiem funkcjonariusze zauważyli siedzącą na ziemi kobietę. Obok niej stał mężczyzna, który na widok śledczych rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę w okolicy pobliskiego cmentarza. 32-latek był pobudzony i agresywny. Wezwania funkcjonariuszy do uspokojenia się nie odnosiły żadnego skutku, konieczne było więc obezwładnienie agresora.

Zgodnie z ustaleniami policjantów, mężczyzna pobił swoją sąsiadkę, gdyż ta zwróciła mu uwagę w związku z jego głośnym zachowaniem. Agresor zaatakował kobietę, przewrócił ją i kopał po ciele, a następne zagroził jej śmiercią. Pobita kobieta z obrażeniami ciała trafiła pod opiekę lekarską. Jak się później okazało, to nie jedyne przewinienia 32-latka, ponieważ takie sytuacje zdarzały się już w przeszłości. Mężczyzna kierował również groźby karalne wobec innej lokatorki. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał aż trzy zarzuty dotyczące gróźb. Ponadto odpowie za uszkodzenie ciała sąsiadki. Decyzją prokuratora, oprócz policyjnego dozoru, mieszkaniec miasta został objęty zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakazem zbliżania się do niej. Grozi mu do 5 lata więzienia.

 

źródło: Śląska Policja

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content