play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice: Brutalnie pobili 16-latkę – kopali i uderzali

today12 czerwca 2020

Background

Brutalnie pobili 16-latkę – kopali i uderzali. Mowa o trzech oprawcach – dwóch mężczyźnach w wieku od 19 do 23 lat oraz 18-letniej dziewczynie. Decyzją prokuratora sprawcy objęci zostali policyjnym dozorem, zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Policjanci odebrali zgłoszenie o pobiciu nastolatki na jednym z boisk szkolnych na terenie miasta. Zgodnie z ustaleniami kryminalnych, pomiędzy 16-latką a innym nastolatkiem doszło do sprzeczki, która bardzo szybko stawała się coraz bardziej agresywna. W pewnym momencie chłopak wraz z dwójką swoich znajomych zaatakowali dziewczynę, kopiąc ją i uderzając. Po wszystkim uciekli z miejsca zdarzenia.

Śledczy ustalili wizerunek i dane oprawców. Już po chwili, w dzielnicy Lipiny policjanci zatrzymali 19-latka i jego o rok młodszą koleżankę. Oboje zostali przewiezieni do miejscowej komendy. Zatrzymani zostali poddani badaniu alkomatem, które wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu, a w organizmie 18-latki ponad pół promila. Mieszkańcy Świętochłowic trafili do policyjnego aresztu. Oboje usłyszeli zarzut dokonania pobicia. Niedługo potem w ręce policjantów wpadł również trzeci sprawca. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Świętochłowic.

Dzięki zebranym w sprawie materiałom dowodowym również jemu przedstawiono zarzutu pobicia. Decyzją prokuratora, oprócz policyjnego dozoru, całej trójce zakazano zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną. Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia.

źródło: KMP Świętochłowice

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content