play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice: Już wkrótce inwestycja drogowa o dużym znaczeniu

today22 kwietnia 2021

Background

Będą mniejsze korki i w końcu będą mogły tam powstać tereny inwestycyjne. Dziś w Świętochłowicach podpisano umowę na wykonanie przebudowy rejonów ulicy Przemysłowej wraz z połączeniem z DTŚ.

Jakie znaczenie ma nowa droga?

Wybudują ponad kilometr drogi i rondo, a to zmniejszy korki i da zielone światło dla terenów inwestycyjnych. Dziś w Świętochłowicach podpisano umowę na wykonanie przebudowy rejonów ulicy Przemysłowej wraz z połączniem z DTŚ. – To ważna inwestycja również dla mieszkańców – mówi Radiu Piekary prezydent Świętochłowic, Daniel Beger:

– Przede wszystkim dla mieszkańców Lipin i części Chropaczowa. Tą drogą będzie się można rzeczywiście dojechać do DTŚ, a tym samym odciążyć ulicę Bytomską, która jest szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych mocno obciążona.

O znaczeniu nowej drogi , także w kontekście ekonomicznym, mówił wiceprezydent Świętochłowic:

– Dodatkowy aspekt to udostępnienie terenów inwestycyjnych, które w tej chwili są tylko nieużytkami i nie przynoszą żadnej wartości dla mieszkańców – mówi Radiu Piekary Sławomir Pośpiech, zastępca prezydenta Świętochłowic.

Jak będzie przebiegać inwestycja?

Co dokładnie zostanie wykonane w tym miejscu? Wyjaśnia reporterowi Radia Piekary Michał Staszewski z firmy Drogopol, która jest odpowiedzialna za tę inwestycję:

– Mamy do wybudowania 1,4 km drogi, wraz z budową ronda w ciągu nowobudowanego odcinka drogowego, zbudowanie nasypu, który umożliwi nam skomunikowanie ulicy Przemysłowej z Drogową Trasą Średnicową.  Do tego będzie wybudowana cała infrastruktura techniczna, która będzie polegała na budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie kanałów teletechnicznych i budowie oświetlenia.

Firma już nie raz wykonywała prace drogowe w Świętochłowicach i okolicy, co ma sprawić sprawny przebieg budowy nowej drogi. Wykonawca zapewnia także, że zmienna pogoda nie wpłynie na czas realizacji tej inwestycji.

Prace rozpoczną się już wkrótce, a przewidywany czas realizacji ich to półtorej roku.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content