play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Świętochłowice: Kolejne lokale za złotówkę czekają na przedsiębiorców

today20 października 2021

Background

Świętochłowice kolejny raz wychodzą naprzeciw przedsiębiorcom. Miasto opublikowało listę kolejnych lokali przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w ramach programu „Lokal za złotówkę”.

Programu funkcjonuje już w Świętochłowicach od ubiegłego roku. Do tej pory skorzystało z niego dziewięciu przedsiębiorców. Miasto umożliwia kolejnym osobom wynajęcie miejsca do prowadzenia działalności na preferencyjnych warunkach.

Lokale są wprawdzie do remontu, ale mają duże ulgi w opłatach czynszowych. Umowa najmu zawierana jest na okres 5 lat.  Przez pierwsze trzy lata najmu przedsiębiorca płaci złotówkę oraz podatek od nieruchomości oraz media, które są niezależne od wynajmującego. W czwartym roku czynsz wynosi 30% stawki, natomiast w ostatnim roku 50% – tłumaczy w rozmowie z naszą reporterką Ilona Weber z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach.

Szczegółowe informacje dotyczącego tego kto może przystąpić do programu oraz listę lokali o jakie można się ubiegać znajdziecie TUTAJ.

Lokale znajdują się w różnych dzielnicach. Ich wielkość też jest dość urozmaicona. Zachęcamy do tego, żeby zapoznawać się z tymi lokalami. Wszystkich informacji udzielamy na bieżąco – zapewnia Weber.

fot. Freepik

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content