play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice: Od 3 lat znęcał się nad swoją matką i siostrą WIDEO

today30 stycznia 2020

Background

Od 3 lat znęcał się nad swoją matką i siostrą. 32-letni mieszkaniec Świętochłowic usłyszał zarzut kierowania gróźb pozbawianie życia oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad swoimi bliskimi. Decyzją prokuratora został objęty zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych, nakazem opuszczenia wspólnego mieszkania oraz dozorem policyjnym.

Do zdarzenia doszło we wtorek, tuż po godzinie 10.00, gdy do oficera dyżurnego świętochłowickiej policji wpłynęło zgłoszenie o awanturze na jednej z klatek schodowych w dzielnicy Chropaczów. Na miejsce pilnie pojechał patrol dzielnicowych, którzy przed budynkiem zastali roztrzęsioną 26-latkę. Kobieta poinformowała policjantów, że jej starszy brat groził jej pozbawieniem życia, a następnie uciekł, gdy usłyszał, że wzywa policję. Ponadto okazało się, że mężczyzna od około 3 lat znęca się psychicznie i fizycznie nad nią i ich 61-letnią matką.

Policjanci szybko rozpoczęli poszukiwania oprawcy. Już po chwili znaleźli go w sąsiadującym budynku, gdzie ukrywał się w piwnicy. Podczas wykonywanych czynności przez policjantów, 32-latek był pobudzony i agresywny. Nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Agresor uspokoił się, dopiero gdy został obezwładniony i zatrzymany. Poddany badaniu alkomatem okazał się trzeźwy.

Mieszkaniec Świętochłowic trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut znęcania się nad osobami najbliższymi. Decyzją prokuratora został oddany pod policyjny dozór oraz objęty zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych i nakazem opuszczenia wspólnego mieszkania. Teraz może trafić za kraty nawet na 5 lat. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content