play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice: OSiR Skałka doczeka się remontu. Władze miasta mają strategię

today4 lutego 2021

Background

Dobra informacja dla mieszkańców Świętochłowic. Miasto wyremontuje budynek Skałki. W końcu ośrodek ma znów w pełni służyć sportowcom i kibicom.

Jeszcze w tym kwartale magistrat chce rozpisać przetarg na remont i termomodernizację obiektu. To pierwszy poważny krok ale jednocześnie także kontynuacja prac.

– Już w tym roku będzie uruchomiona możliwość treningów żużlowców, dzięki remontowi toru żużlowego – mówi wiceprezydent Świętochłowic – Sławomir Pośpiech.

Pierwszy etap remontu budynku OSiR Skałka to termomodernizacja, zmiana systemu ogrzewania a także remont pomieszczeń. Wszystko ma być gotowe z początkiem przyszłego roku.

Remont budynków OSiR Skałka jest elementem szerszej strategii władz Świętochłowic. Już zaprezentowano plany inwestycyjne miasta na najbliższych kilka lat – do 2028. Efektem końcowym wszystkich podejmowanych w tym zakresie prac ma być przywrócenie pełnej użyteczności ośrodka zarówno dla sportowców jak i kibiców.

fot. Facebook/Miasto Świętochłowice

Prezydent Świętochłowic podkreśla, że już bardzo niewiele dzieli miasto od ogłoszenia postępowania przetargowego w sprawie realizacji pierwszego etapu modernizacji. Ten ma kosztować 5 milionów złotych, zaś ponad 3 miliony z tej kwoty to unijne dofinansowanie.

 

fot. Facebook/Miasto Świętochłowice

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content