play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Świętochłowice: Palili nie tylko śmietniki. Nastoletni podpalacze posiadali marihuanę

today27 kwietnia 2021

Background

Policjanci ze świętochłowickiej komendy namierzyli i zatrzymali dwóch podpalaczy. Młody świętochłowiczanin i jego rówieśnik podpalili kilka pojemników na śmieci, powodując straty sięgające prawie 2 tysięcy złotych. Na tym nie koniec

Płonący śmietnik, nic wielkiego…

W niedzielę w nocy oficer dyżurny świętochłowickiej Policji otrzymał zgłoszenie o próbie podpalenia przez dwóch mężczyzn pojemnika na odpady w centrum miasta. Policyjny patrol został natychmiast skierowany w rejon ulicy Bytomskiej. Mundurowi ugasili palący się kosz, a następnie rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Palili nie tylko śmieci

Podczas przejazdu ulicą Uroczysko zauważyli mężczyznę wychodzącego z krzaków. To wzbudziło zainteresowanie mundurowych, którzy postanowili wylegitymować mężczyznę. Okazał się nim 18-letni świętochłowiczanin. Młody mieszkaniec miasta był wyraźnie zdenerwowany. Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zachowania. Policjanci znaleźli przy nim marihuanę. W trakcie czynności mężczyzna przyznał się do podpalenia kilku śmietników na terenie miasta. Stróże prawa zatrzymali go.

Niespełna 10 minut później stróże prawa zatrzymali drugiego podpalacza. Okazał się nim rówieśnik świętochłowiczanina. W trakcie rozmowy z policjantami nerwowo trzymał w ręce saszetkę, w której schował susz rośliny. Badanie narkotesterem potwierdziło, że to marihuana.

Na dodatek na rauszu

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w ich organizmach ponad promil alkoholu. Młodzi wandale trafili do policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Wkrótce odpowiedzą za zniszczenie kilku kontenerów na śmieci na terenie miasta oraz posiadanie narkotyków.

Straty wyceniono na prawie 2 tysiące złotych. Grozi im do 5 lat więzienia.

 

Źródło: Śląska Policja/Świętochłowice

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content