play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Świętochłowice: Po „ścieżce” na jednośladzie? Motorowerzysta posiadał amfetaminę

today10 czerwca 2021

Background

W ręce świętochłowickich stróżów prawa wpadł 31-letni kierowca jednośladu, który miał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna prawdopodobnie prowadził też motorower, będąc pod wpływem środków odurzających.

Pod koniec minionego tygodnia na ulicy Łagiewnickiej świętochłowiccy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego jednośladem. Mężczyzna w trakcie czynności był nerwowy i pobudzony. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało jednak, że był trzeźwy.

Chwilę później wyszedł na jaw powód jego zdenerwowania. Stróże prawa znaleźli przy 31-latku zawiniętą w folię amfetaminę. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować motorowerem po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Mieszkaniec miasta trafił do policyjnego aresztu. W poniedziałek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat więzienia. Jeżeli okaże się, że świętochłowiczanin jechał pod wpływem środków odurzających, usłyszy kolejny zarzut. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

 

 

Źródło/wideo/Fot. Śląska Policja/Świętochłowice

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content