play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice: Policja zatrzymała 18-latka podejrzanego o atak nożem

today9 czerwca 2021

Background

Wczoraj w dzielnicy Lipiny doszło do ugodzenia nożem 33-letniego mieszkańca Świętochłowic. Poszkodowany trafił do szpitala. W wyniku natychmiastowych działań świętochłowickich policjantów zatrzymany został 18-letni mężczyzna, który jest podejrzewany o dokonanie tego czynu. 

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zostali wczoraj pilnie wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w dzielnicy Lipiny. Na miejscu zastali mężczyznę z raną szyi. Mundurowi ustali, że pomiędzy 33-latkiem a młodym mężczyzną doszło do awantury, w której trakcie mężczyzna zaatakował świętochłowiczanina i dźgnął go nożem, a następnie uciekł.

Stróże prawa niezwłocznie udzielili pokrzywdzonemu pomocy przedmedycznej. Ze względu na poważne obrażenia mieszkańca Świętochłowic na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował rannego do jednego ze śląskich szpitali.

Na miejsce została skierowana ekipa dochodzeniowo-śledczą, która przeprowadziła szereg czynność, ustalając okoliczności zdarzenia oraz dane osoby podejrzanej. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec miasta. Policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania, które zakończyły się zatrzymaniem młodzieńca jeszcze tego samego wieczora.

Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Kryminalni zgromadzili materiał dowodowy, który został przekazany do chorzowskiej Prokuratury Rejonowej. Niebawem młody mieszkaniec Świętochłowic zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie zostanie przesłuchany. Śledztwo w sprawie trwa.

 

Źródło/fot. Śląska Policja/Świętochłowice

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content