play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Świętochłowice: Policjanci zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych

today5 sierpnia 2021

Background

Trzy urządzenia do gier hazardowych przejęli policjanci  ze świętochłowickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Właścicielom urządzeń za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna i kara nawet 3 lat więzienia.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali w śródmieściu udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Gdy mundurowi przybyli na miejsce w lokalu znaleźli 3 nielegalne maszyny.  Wezwano także funkcjonariuszy śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, którzy przeprowadzili tak zwane gry kontrolne. Podczas testów niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych.

Maszyny trafiły do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach właścicielom grożą surowe kary. Ich wysokość sięga  do nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content