play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Świętochłowice: Przeżyła prawdziwy koszmar! 73-latek znęcał się nad nią od 2 lat

today26 sierpnia 2021

Background

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 73-letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową wobec swojej partnerki. Gdy kobieta chciała przerwać milczenie, mężczyzna zagroził jej pozbawieniem życia. Teraz, decyzją prokuratora, musi on opuścić mieszkanie. Grozi mu też kara do 8 lat więzienia.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie miasta. Tam zastali roztrzęsioną seniorkę. Mundurowi ustalili, że 73-letni partner kobiety znęca się nad nią od ponad dwóch lat. Regularnie wywoływał kłótnie, podczas których ubliżał swojej życiowej partnerce, nie stronił też od przemocy fizycznej. Gdy kobieta wspomniała, że zamierza powiadomić policję, senior złapał ją za szyję i zagroził pozbawieniem życia.

Policjanci zatrzymali agresora i przewieźli do świętochłowickiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zatrzymania był trzeźwy. Następnie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad konkubiną oraz kierowania wobec niej gróźb karalnych.

Wczoraj policjanci doprowadzili seniora do prokuratury. Aby zapobiec dalszej eskalacji jego agresji, na czas trwania postępowania karnego mieszkaniec Świętochłowic musi opuścić mieszkanie. Mężczyzna został ponadto objęty policyjnym dozorem oraz zakazem wszelkich form kontaktu z pokrzywdzoną. Grozi mu też kara do 8 lat więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content