play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice: Remont tramwajowej trakcji i zmiany w organizacji ruchu

today6 kwietnia 2021

Background

Uwaga kierowcy! Zmiany na drogach w Świętochłowicach. Ruszył kolejny etap remontu na jednej z ważnych miejskich arterii. Utrudnienia potrwają tam jeszcze przynajmniej miesiąc.

Jak będzie przebiegać remont?

Ruszył kolejny etap przebudowy trakcji tramwajowej na ulicy Chorzowskiej w Świętochłowicach. Od dzisiaj nie ma możliwości skręcenia w ul Korfantego. Na czas robót został wyznaczony objazd…

– Została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Chorzowskiej, Korfantego i Bieszczadzkiej w Świętochłowicach. Prace w rejonie skrzyżowania będą prowadzone w dwóch etapach. Każdy z nich będzie obejmował połówkowe zamknięcie ulicy Korfantego, na czas przebudowy torowiska. Wjazd z ulicy Chorzowskiej w ulicę Korfantego , zarówno od strony Rudy Śląskiej jaki i ulicy Bytomskiej będzie możliwy tylko i wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej. W związku z tym został wyznaczony objazd do zamkniętej ulicy Korfantego, ulicami Chorzowską, Bytomską i Krasickiego – tłumaczy w Radiu Piekary Piotr Solowski z biura dróg i mostów w świętochłowickim magistracie i zwraca też uwagę na tymczasowe oznakowanie. Kierowcy będą musieli jeździć uważnie w tym rejonie i stosować się do ustawionych tam znaków i wyznaczonych objazdów.

Ile potrwają utrudnienia?

Każdy z etapów remontu ma potrwać około 3 tygodni. Prace w tym rejonie potrwają więc przynajmniej do połowy maja. Remont ma sprawić, że tramwaje skrócą czas przejazdu na tym odcinku, bo znacznie przyspieszą. Mają się polepszyć warunki drogowe i bezpieczeństwo użytkowników dróg w tym rejonie.

 

Fot. Zdjęcie poglądowe

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content