play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Świętochłowice: ruszy modernizacja ulicy Dmowskiego

today1 marca 2021

Background

Ulica Dmowskiego na osiedlu Ustronie zostanie zmodernizowana i powstaną na niej nowe parkingi. Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace. Od lat o remont ulicy zabiegał radny Zbigniew Nowak.

Na bazie podjętej uchwały, dofinansowanie z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymał projekt “Budowa parkingu dla pojazdów samochodowych wraz z modernizacją istniejącej infrastruktury pasa drogowego – ul. Dmowskiego w Świętochłowicach”.

– W ciągu najbliższych miesięcy, doskwierające od lat problemy złego stanu nawierzchni drogi oraz uregulowania miejsc parkingowych, zostaną w końcu rozwiązane, mówi Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Aktualnie zlecono do wykonania dwuetapową dokumentację projektową, która ma być gotowa do końca czerwca 2021 wraz z uzyskaniem koniecznych decyzji administracyjnych.

Remont ulicy obejmie wymianę nawierzchni we fragmencie pomiędzy ulicami Chopina oraz budowę parkingów w ramach trzech „stref parkingowych”. Prace mają rozpocząć się w drugiej połowie roku i jeszcze w tym roku ma zakończyć się ich pierwszy etap.
Świętochłowice na ten cel pozyskały dofinansowanie w wysokości 333 tys. zł z Metropolitarnego Funduszu Solidarności, o którym decyduje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

źródło/foto: UM Świętochłowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content