play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Świętochłowice: Umowa na remont ul. Zielonej podpisana. Miasto zapowiada budowę mieszkań

today19 października 2021

Background

Już niebawem kolejna droga zyska nowe życie w Świętochłowicach. Miasto podpisało umowę na remont i rozbudowę ul. Zielonej.

Zatwierdzone prace mają rozpocząć się w połowie przyszłego roku. W ramach inwestycji oprócz modernizacji i rozbudowania jezdni powstaną nowe chodniki, oświetlenie, a także fragment rowerostrady.

– Jest tam tak naprawdę do dokończenia ul. Zielona, która jest w tej chwili kawałkiem ślepej drogi i w pełni nie służy. Zostanie ona przedłużona. Dodatkowym elementem utrudniającym tę inwestycję jest duża ilość sieci przecinających tamten teren, gdzie głównym problemem jest rurociąg wodociągów, którzy trzeba też pokonać. Ulica będzie kończyła się rondem na ul. Wojska Polskiego – mówi naszej reporterce wiceprezydent Świętochłowic, Sławomir Pośpiech.

Remont i rozbudowa ul. Zielonej choć obejmuje zaledwie kilkusetmetrowy odcinek jest ważna dla Świętochłowic. Modernizacja pomoże połączyć miasto z terenami mieszkaniowymi i inwestycyjnymi. Władze zapowiadają, że w przyszłości powstaną tam nowe mieszkania.

– Z jednej strony jest tam zainteresowanie przedsiębiorcy świętochłowickiego, który już nabył 3 hektary i planuje tam poważną inwestycję. Z drugiej strony miasto także ma plany rozpocząć tam projekt, który będzie realizowany równolegle z projektem, który nazywa się Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa – oznajmia Pośpiech. – Ze względu na posiadane tereny ale również zapotrzebowanie na mieszkania w rozsądnej cenie jako miasto wspólnie ze spółką MPG przymierzamy się i już są poczynione kroki żeby jeszcze w tej kadencji ruszyła budowa stu mieszkań w tamtym rejonie – dodaje.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content