play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Świętochłowice: To oni kopali i uderzali ostrym narzędziem 42-latka ZDJĘCIA+WIDEO

today13 maja 2020

Background

To oni kopali i uderzali ostrym narzędziem 42-latka. Mowa o czterech osobach, które zostały zatrzymane przez świętochłowicką policję. Decyzją prokuratora trzej mężczyźni w wieku od 27 do 62 lat oraz 39-letnia kobieta objęci zostali policyjnym dozorem, zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Policja około godziny 20.00 odebrała zgłoszenie o pobiciu jednego z mieszkańców miasta na terenie ogródków działkowych. Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę z licznymi ranami ciała. Ze wstępnych zeznań poszkodowanego wynikało, że trzech mężczyzn i jedna kobieta zaatakowali go na jego działce. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcy kopali świętochłowiczanina oraz uderzali ostrym narzędziem. Następnie zbiegli z miejsca zdarzenia.

Śledczy ustalili wizerunek i dane agresorów, a następnie rozpoczęto poszukiwania. Po około godzinie policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 27 do 62 lat oraz kobietę. Wpadli w ręce mundurowych na ogródku działkowym. Oprawcy trafili do policyjnego aresztu. Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Jeden z nich, 27-latek, odpowie dodatkowo za groźby. Natomiast 39-letnia kobieta usłyszała zarzut pobicia i gróźb.

Decyzją prokuratora, oprócz policyjnego dozoru, całej czwórce zakazano zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym. Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet 8 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content