play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice: Ucieczka przed policją, strzały z broni i płonące bmw

today20 sierpnia 2020

Background

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali 19-letniego kierowcę bmw, który nie zatrzymał się do kontroli i chciał potrącić policjanta. Kilkadziesiąt minut po zdarzeniu mężczyzna, chcąc odsunąć od siebie podejrzenia, złożył fałszywe zawiadomienie o kradzieży pojazdu. Teraz grozi mu wieloletnie więzienie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi chorzowska prokuratura.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci ze świętochłowickiej komendy patrolowali ulice miasta. Przed północą zauważyli na ulicy Barlickiego bmw, którego kierowca „driftował” na żwirowym parkingu. Mimo zbliżającego się oznakowanego radiowozu, mężczyzna kontynuował niebezpieczne manewry. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Dali mu sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie, jednak młody mężczyzna zlekceważył je i zaczął uciekać.

Świętochłowiccy policjanci ruszyli za nim w pościg, informując o sytuacji oficera dyżurnego. Uciekający pojazdem pokonywał kolejno świętochłowickie oraz bytomskie ulice. Chcąc zatrzymać drogowego pirata, mundurowi zablokowali drogę radiowozem. Kierowca bmw uderzył w jego tył. Kiedy stróże prawa podeszli do auta, kierowca gwałtownie wycofał, próbując potrącić policjanta. Ponownie zaczął uciekać. Padły strzały z broni służbowej, najpierw ostrzegawcze, a później w stronę kół pojazdu, w celu jego zatrzymania. Mimo przebitych opon, kierowca zdołał uciec. Mundurowi rozpoczęli jego poszukiwania.

Kilkadziesiąt minut później do świętochłowickiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży pojazdu. Jak się okazało, chodziło o bmw. W międzyczasie oficer dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie, tym razem dotyczące płonącego bmw.

Policjanci z wydziału kryminalnego szybko ustalili tożsamość kierowcy. Zatrzymany to 19-letni mieszkaniec Świętochłowic. Jak się okazało, młody mieszkaniec miasta, chciał odwrócić uwagę mundurowych i zbić ich z tropu, zawiadamiając o kradzieży. Nastolatek trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dzisiaj zostanie doprowadzony do chorzowskiej prokuratury, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Jednocześnie badany jest także wątek zgłoszenia kradzieży oraz ustalane okoliczności pożaru samochodu. Do sprawy powołano biegłego, który pomoże stwierdzić jaka była przyczyna pojawienia się ognia.

Foto i źródło: Policja Świętochłowice

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content