play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice. Ukradli samochód i utknęli w … błocie

today21 lutego 2020

Background

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali złodziei dostawczego hyundaia. Okazali się nimi 23-letni świętochłowiczanin i 21-letni katowiczanin. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych na terenie hałdy, gdy próbowali wyciągnąć skradziony pojazd, którego koła ugrzęzły w podmokłej ziemi. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży pojazdu, do którego się przyznali. Odzyskany samochód wróciło do właściciela. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Grozi im do 5 lat więzienia.

Dyżurny świętochłowickiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży dostawczego hyundaia. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Chropaczów. Na miejsce pojechali policjanci z Wydziału Kryminalnego. W rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że wieczorem zaparkował samochód na parkingu. Następnego dnia rano zauważył, że pojazdu nie ma. Policjanci rozpoczęli poszukiwania hyundaia.

Tego samego dnia ustalili, że może się on znajdować na terenach przemysłowych na pograniczu z Bytomiem. Szybko sprawdzili trop, który doprowadził ich do hałdy na granicy ze Świętochłowicami. Tam policjanci odnaleźli skradziony pojazd, przy którym stali dwaj mężczyźni i próbowali go wydostać z błota.

Jak się okazało 23-letni mieszkaniec Świętochłowic i jego 21-letni kompan z Katowic wjechali na podmokły teren i unieruchamiając pojazd, którego koła utknęły w błocie. Mężczyźni byli zaskoczeni widokiem mundurowych. Zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy policji. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, gdzie spędzili noc. Wczoraj usłyszeli zarzut kradzieży dostawczego hyundaia, do którego się przyznali. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Grozi im do 5 lat za kratami.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content