play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice. Ulica Metalowców prawie gotowa!

today25 sierpnia 2020

Background

Kończy się kompleksowy remont ul. Metalowców w Świętochłowicach. Właśnie trwają ostatnie prace. Ulica została gruntownie przebudowana wraz z rondem im. Jana Pawła II w dzielnicy Zgoda. Droga do użytku kierowców ma być oddana w najbliższy piątek.

Prace remontowe na blisko półkilometrowym odcinku drogi wraz z rondem, ruszyły na początku kwietnia br. i objęły m.in. przebudowę koryta drogi, wzmocnienie asfaltu, stworzenie ścieżki rowerowej i chodników, wymianę oświetlenia, modernizację ronda oraz nowy przystanek autobusowy i tramwajowy. Dodatkowo, dzięki porozumieniu z ArcelorMittal Poland przy okazji został wyremontowany także tutejszy przejazd kolejowy.
To największa w tym roku inwestycja drogowa, jaką zrealizowało Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Świętochłowicach.
– Prace przebiegały sprawnie, choć ze względu na problemy organizacyjne części podwykonawców związane z pandemią, część materiałów docierała z opóźnieniem. Dodatkowo ruch samochodów okolicznych firm, który odbywał się tu nieprzerwanie, niejednokrotnie kolidował z harmonogramem prac. Mimo to, uruchamiamy drogę zgodnie z terminem wykonania zawartym w umowie. – podsumowuje Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.
Całość prac ulicy Metalowców realizowało świętochłowickie Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Koszt inwestycji to 3 130 874,10 zł, z czego 2 505 067,00 zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Źródło: UM Świętochłowice
Fot.: facebook/UM Świętochłowice

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content