play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice: Zaatakowała policjantów. Kopała, groziła i wyzywała

today25 listopada 2020

Background

Podczas policyjnej interwencji 31-letnia kobieta groziła i znieważyła policjantów oraz wywierała wpływ na wykonywanie przez nich czynności. Mieszkanka Świętochłowic była pijana i została przewieziona do Izby Wytrzeźwień. W poniedziałek usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w dzielnicy Zgoda. Jak się okazało na miejscu, między 31-letnią mieszkanką miasta a jej partnerem doszło do awantury, po której mężczyzna zamknął się w swoim mieszkaniu. Pijaną, pobudzoną i agresywną kobietę policjanci zastali na klatce schodowej. Ze względu na to, że nie było osoby, która mogłaby się nią zaopiekować, śledczy postanowili przewieźć ją do Izby Wytrzeźwień.

Wtedy 31-latka zaczęła obrażać i wyzywać funkcjonariuszy. Pomimo wezwań do zachowania zgodnego z prawem kobieta nie zamierzała się uspokoić. Nie chciała wsiąść do radiowozu, podjęła nawet próbę ucieczki. Podczas wsiadania do pojazdu zaczęła kopać jednego z policjantów, uszkadzając jego okulary. 31-latka została zatrzymana, lecz w dalszym ciągu jej zachowanie odbiegało od poprawnego. W trakcie przejazdu do komendy zatrzymana groziła mundurowym. Badanie trzeźwości wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu. W poniedziałek, po nocy spędzonej w policyjnej celi świętochłowiczanka usłyszała zarzuty za znieważenie policjantów, naruszenie nietykalności cielesnej oraz wywieranie groźbą wpływu na czynności przez nich wykonywane. Ponadto odpowie za zniszczenie mienia. Decyzją prokuratora 31-latka została oddana pod policyjny dozór. Grozi jej do 5 lat więzienia.

[relama]

źródło: KMP Świętochłowice

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content