play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Świętochłowice: Zielony deptak na Katowickiej? Zdecydują mieszkańcy!

today5 sierpnia 2021

Background

Pomysły na zagospodarowania okolicy ul. Katowickiej w Świętochłowicach mile widziane!  Prezydenta Miasta organizuje spotkanie, podczas którego to mieszkańcy będą mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami i odnieść się do planowanych remontów w  centrum.

Szykują się zmiany w centrum Świętochłowic. Mowa o deptaku przy ulicy Katowickiej, który deptakiem jest tylko z nazwy. Mieszkańcy od dłuższego czasu skarżą się, że wprowadzone tam ograniczenia w ruchu pojazdów nie są w ogóle respektowane. Dlatego miasto ma propozycję zmian- ma tam powstać Zielony Deptak a o tym jak będzie wyglądać mogą zdecydować mieszkańcy!

– Zielony deptak to część oczywiście projektu większego reorganizacji centrum, na który dodatkowo składają się uporządkowanie ruchu i rozładowanie korków między ulicą Wyzwolenia a Dworcową, wymiana nawierzchni na części z tych ulic a także zagospodarowanie terenu Targowiska i stworzenie skwerów dla mieszkańców i turystów, którzy zawitają do centrum Świętochłowic. -Tłumaczył naszej reporterce prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Mieszkańcy Świętochłowic będą się w tej sprawie mogli wkrótce wypowiedzieć. Spotkanie z nimi zaplanowano 10. 08. Z kolei z taksówkarzami -16.08. Nowy deptak w Świętochłowicach ma być gotowy latem przyszłego roku.

fot.: UM Świętochłowice

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content