play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice: Znęcał się nad matką. Trafił do aresztu na… 56 dni

today14 stycznia 2020

Background

Najbliższe 56-dni spędzi w areszcie. Mowa o 25-letnim mieszkańcu Świętochłowic, który od początku stycznia nękał własną matkę oraz jej groził. Podczas poniedziałkowej awantury mężczyzna użył siły. Dodatkowo oprawca trzykrotnie wybił szyby w oknach mieszkania swojej ofiary.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 11 stycznia. Oficer dyżurny późnym wieczorem otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z budynków w dzielnicy Piaśniki. Policjanci, którzy przybyli na miejsce na klatce schodowej zastali dwie kobiety. Śledczy ustalili, że jedną z nich jest matką 25-letniego mieszkańca miasta, który w dniu interwencji przyszedł do mieszkania zgłaszającej i awanturował się. Następnie uderzył pokrzywdzoną pięścią w twarz.

64-latka oznajmiła, że jej syn jest w mieszkaniu, a następnie wpuściła tam funkcjonariuszy. Policjanci zastali w środku siedzącego na kanapie mężczyznę. 25-latek był już znany funkcjonariuszom, ponieważ kilka dni wcześniej, został zatrzymany za groźby kierowane wobec matki oraz wybicie szyb w jej mieszkaniu. Wówczas prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Zakazał mu też zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią.

W dniu interwencji policjanci zatrzymali 25-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W poniedziałek usłyszał kolejne zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratury chorzowski sąd zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mieszkaniec Świętochłowic najbliższe 56 dni spędzi za kratami. Grozi mu nawet 5 lat więzienia. Jednak kara ta może zostać podwyższona nawet o połowę, ponieważ mężczyzna dopuścił się wszystkich czterech czynów w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content