play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Świętochłowice: Zwierzęta w fatalnych warunkach. Interweniowały służby

today29 kwietnia 2021

Background

53-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Mężczyzna w swoim ogródku utrzymywał łącznie 13 zwierząt w tym m.in. konie, kuce, psy, a nawet świnię wietnamską. Były one zaniedbane, wychudzone i brudne.

Konie, kuce, psy, a nawet wietnamska świnia – kilkanaście zwierząt w fatalnym stanie odkryli policjanci i służby weterynaryjne na jednym ze świętochłowickich ogródków. Brudne i wygłodzone zwierzęta były trzymane w ciasnych pomieszczeniach bez dostępu do światła i wody.

Zaniedbał 53-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej. Interweniujące służby natychmiast odebrały mu zwierzęta w najgorszym stanie. Wnioskowały także do lokalnych władz o czasowe odebranie pozostałych. Jeśli mężczyzna nie zapewni im odpowiednich warunków, zwierzęta już nigdy do niego nie wrócą. Oprawca już został ukarany mandatami – między innymi za brak wymaganych dokumentów koni i aktualnych szczepień psów.

Sprawą zajmie się teraz sąd. Jeśli stwierdzi, że doszło do rażącego zaniedbania, właściciel może trafić za kratki nawet na 3 lata.

 

Źródło/fot. Śląska Policja/Świętochłowice

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content