play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sypnęło….. i posypie. Biało. Na drogach trzeba wolniej

today13 stycznia 2021

Background

Dystans i niższa prędkość. To podstawowe zalecenia na środowy poranek dla kierowców. Nocą mocno synpnęło śniegiem, warto wcześniej wyjść do samochodu zaparkowanego przed domem, bo trzeba będzie odgarnąć grubą warstwę śniegu. Dłuższą chwilę zajmuje też odśnieżanie garażowych bram.

Na drogach warunki zróżnicowane, ciągle pracuje zimowy sprzęt. Pługopiaskarki można spotkać na każdym szlaku. Najczęściej nawierzchnie pokryte są warstwą śniegu i błota, choć na najważniejszych traktach zwykle jest mokro i czarno z ubłoconymi poboczami.Najtrudniej na drogach wewnętrznych i osiedlowych.

O poranku doszło do kilku zdarzeń drogowych – w Pielgrzymowicach na Drodze Wojewódzkiej 938 („stara cieszyńska”) samochód osobowy zderzył się z ciężarówką – jedna osoba została zakleszczona w kabinie. Interweniowali ratownicy ze specjalistycznym sprzętem.

Do kolizji doszło na katowickim odcinku Drogi Krajowej 86 czyli na ul. Murckowskiej. Utrudnienia szybko znikły, ale wlot do Katowic między węzłem z A4 a węzłem Bagienna pozostaje „zdradliwy”.

Opadów śniegu i niskiej temperatury trzeba spodziewać się przez najbliższe dni. Warto przywyknąć na jakiś czas do zimowych warunków i wszystko planować z nieco większym wyprzedzeniem..

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content