play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sypnie śniegiem. Zima w pełni na Śląsku

today14 stycznia 2021

Background

Mroźno i z zaspami. Tak wyglądać ma w pogodzie dzisiejszy dzień – i te najbliższe. Synoptycy wydają ostrzeżenie drugiego stopnia dla południowych powiatów województwa śląskiego. W aglomeracji – ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach śniegu.

Sypnie śniegiem a jak przestanie to zrobi się bardzo mroźno. Tak w pogodzie wyglądać ma dzisiejszy i najbliższe dni. Synoptycy przestrzegają – śniegu spadnie więcej niż w ostatnie dni.

Nawet do 25 centymetrów

Na terenach górskich spaść może nawet do 25c centymetrów świeżego śniegu. W miastach aglomeracji i północnej części Śląska – od 15tu do miejscami nawet 20tu centymetrów. Ostrzeżenie obowiązuje do jutrzejszego poranka. Stąd, dziś warunki do jazdy mogą być trudne. Szukając plusów, takiej zimy jaka się szykuje nie było od dawna.

Zrobi się bardzo zimno

Jak tylko przestanie sypać, zrobi się bardzo zimno. Prognozy mówią o spadku temperatury nocą nawet do minus piętnastu kresek w miastach aglomeracji – i nawet minus dwadzieścia w górskich miejscowościach. W ciągu dnia – słupki rtęci nie podniosą się powyżej minusowej piątki. Podobnie będzie w centralnej części Śląska.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content