play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Ruda Śląska

Sytuacja żłobków i przedszkoli w woj. śląskim. Które miasta zdecydowały się otworzyć swoje placówki?

today22 maja 2020

Background

Sytuacja żłobków i przedszkoli w kazdym mieście nieco się różni. Część z nich jest otwarta a część rodziców nadal czeka na decyzje miasta. Niektóre magistraty podjęły decyzję o niewznawianiu pracy placówek ze względu na zbyt duże zagrożenie epidemiczne.

Żłobki są otwarte w takich miastach jak Sosnowiec czy Chorzów. Sosnowiec otworzył je nieco wcześniej natomiast władze Chorzowa zdecydowały się  na to w tym tygodniu. Przedszkola działają tam przestrzegając reżimu sanitarnego. Placówki pozostają wciąż zamknięte jednak w większości miast na Śląsku. Mowa tutaj na przykład o Katowicach, które chcą otwierać się dopiero po 1 czerwca. Z kolei władze Rudy Śląskiej zapowiedziały, że żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte do odwołania i nie podały żadnej granicznej daty, kiedy mogłoby się to zmienić. Oba te miasta podobnie jak Rybnik powołują się na zalecenia sanepidu. Mówiące o tym że aktualna sytuacja epidemiologiczna w żadnym z tych miast nie jest na tyle dobra by placówki otworzyć:

 

  • cover play_arrow

    Sytuacja żłobków i przedszkoli w woj. śląskim. Które miasta zdecydowały się otworzyć swoje placówki? Katarzyna Taras

 

Mówiła Agnieszka Skupień z Urzędu Miasta w Rybniku. Część śląskich miast zdecydowała się na przeprowadzenie testów wśród pracowników oświaty, by zminimalizować ewentualne rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dziś takie testy trwają właśnie w przed szpitalem w Będzinie. Podobne kroki zapowiedziala też prezydent Rudy Śląskiej.  Decyzja spowodowana jest doświadczeniami Łodzi gdzie po przeprowadzeniu testów znaczna część opiekunów i nauczycieli okazała się być zakażona groźnym patogenem. 

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content