play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Szczegóły nowych zachorowań: 10-latek z Bytomia z koronawirusem

today30 kwietnia 2020

Background

Szczegóły nowych zachorowań: 10-latek z Bytomia z koronawirusem – poinformował przed chwilą Śląski Urząd Wojewódzki. W sumie w naszym regionie odnotowano 2 197 przypadków zakażenia groźny chińskim patogenem.

W próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców wykryto groźnego wirusa: 2 mieszkańców Mysłowic (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), 2 mieszkanek Bielska-Białej w sile wieku, 7 mieszkańców Bytomia (najmłodszy 10 lat, najstarsza 72 lata), 2 mieszkańców Zabrza (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), młodego mieszkańca Piekar Śląskich, mieszkanki Orzesza w średnim wieku, 3 mieszkańców Rybnika (2 mężczyzn w średnim wieku i kobieta w sile wieku), 2 mieszkańców Katowic (młodego i w sile wieku), 3 mieszkańców Zawiercia (2 kobiety: młoda i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), starszej mieszkanki powiatu zawierciańskiego, młodego mieszkańca Lublińca, 2 mieszkanek Sosnowca (w średnim wieku i w sile wieku), 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (3 młodych mężczyzn i kobieta w sile wieku), młodej mieszkanki Rybnika, mieszkańca Żor w średnim wieku, mieszkanki powiatu cieszyńskiego w sile wieku, 4 mieszkańców Cieszyna (2 mężczyzn: młody i w sile wieku oraz 2 kobiety w średnim wieku), 15 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 94, najmłodszy 38), 6 mieszkańców Mikołowa (najmłodszy 18 lat, najstarszy 53 lata), 5 mieszkańców powiatu gliwickiego (najmłodszy 28 lat, najstarszy 49 lat), 3 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (2 młodych i w średnim wieku), mieszkańca Jastrzębia-Zdroju w średnim wieku, 3 mieszkańców Tarnowskich Gór (2 mężczyzn: starszy i w średnim wieku oraz starsza kobieta), mieszkańca Dąbrowy Górniczej w średnim wieku, 2 młodych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, 2 kolejnych mieszkańców Zabrza (nastolatek i kobieta w średnim wieku), mieszkańca Katowic w średnim wieku, mieszkanki Jaworzna w średnim wieku.

Informuję, iż w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach dokonano badań prób od osób wykazanych jako dodatnie przez Kardio-Med Silesia Śląski Park Technologii Medycznych w Zabrzu. Wyniki nie potwierdziły się w 63 przypadkach: – 40 przypadkach na 56 prób z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju, – 14 przypadkach na 54 próby z Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, – 5 przypadkach na 31 prób w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca III Oddział KIAiE, – 1 przypadku na 1 próbę z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach, – 2 przypadkach na 3 próby ze Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, – 1 przypadku na 12 prób ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Przypadki te zostały usunięte z wykazu.

Łącznie na tą chwilę mamy 2 197 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim. Aż 50 osób wyleczyło się z koronawirusa. 13 spośród nich leczyło się w szpitalu z powodu uciążliwych objawów zakażenia, pod nadzorem lekarza chorób zakaźnych. Reszta mieszkańców mogła dochodzić do zdrowia w swoich domach, w pełnej izolacji, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy mieszkaniec, który wygrał walkę z wirusem ma 95 lat – to mieszkanka powiatu lublinieckiego, najmłodszy to 20-letnia mieszkanka powiatu tarnogórskiego. Łącznie 372 osoby wyzdrowiały z Covid-19.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content