play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Szczepienia seniorów po 70-tce. Od rana chaos i kolejki do przychodni

today22 stycznia 2021

Background

Od świtu pod przychodniami ustawiały się długie kolejki seniorów po siedemdziesiątce chcących zarejestrować się do szczepień na koronawirusa. Skarżą się na działanie infolinii i narzekają na system rejestracji. Zapanował chaos.

Wczoraj przypominaliśmy, że dziś o 6:00 ruszy rejestracja kolejnej grupy seniorów do szczepień na koronawirusa. Dziś już wiemy, jak ta rejestracja wygląda. Kolejki do przychodni, chaos i tracący nerwy seniorzy – właśnie w takiej atmosferze wielu miejscach w kraju odbywa się rejestracja.

W niektórych miejscach brakuje już terminów na szczepienie. Nie można się też dodzwonić na infolinię. E-skierowania dla seniorów wystawiane są automatycznie w systemie, według PESEL. Nie mają one kodu jak inne skierowania a są ważne 90 dni. Nie obowiązuje też rejonizacja, co oznacza, że każdy może sobie wybrać dowolny punkt szczepień.

Zapisać można się przez infolinię 989, wysyłając SMS o treści SZCZEPIMY SIĘ na numer + 48 664 908 556, przez portal pacjent.gov.pl lub osobiście zgłaszając się w punkcie szczepień.

Szacuje się, że w przedziale wiekowym 70 plus zaszczepionych powinno zostać dwa i pół miliona osób.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content