play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Szczepienia w szkołach kuleją. Śląskie kuratorium podaje liczby zgłoszonych

today15 września 2021

Background

Szczepienia w szkołach kuleją. Tak w skrócie podsumować można statystyki dotyczące zgłoszeń dzieci chętnych do przyjęcia antycovidowych preparatów. Śląskie kuratorium przekazało szczegółowe dane.

W ponad 1169 szkołach zebrano zgody na szczepienia uczniów. W tych szkołach 5620 zgód dotyczy uczniów 542 zgody dotyczą rodziców, a 327 zgód dotyczy nauczycieli. – mówiła reporterowi Radia Piekary Anna Kij z Kuratorium Oświaty w Katowicach. Jak dodaje część punktów szczepień zorganizowana zostanie na terenie szkół:
Jeśli chodzi o organizację punktów szczepień to w województwie śląskim na terenie szkoły będzie zorganizowanych 127 punktów szczepień, natomiast w 1042 przypadkach szkół te szczepienia zorganizowane będą w miejscach ogólnodostępnych.

Nasz reporter sprawdził też jakie jest zainteresowanie szczepieniami w Bytomiu. Prezydent miasta Mariusz Wołosz potwierdził, że chętnych jest zdecydowanie za mało:
Bardzo nad tym ubolewam, że jednak zainteresowanie jest tak małe. Widać, że szybko zapominamy o tym co działo się jeszcze kilka miesięcy temu. Ile mieliśmy zgonów, zarażeń i ciężkich zachorowań. Ja osobiście namawiam rodziców, żeby zaszczepili swoje dzieci i nie czekali na jakąś trudną, kryzysową sytuację.

Zbieranie deklaracji w szkołach już się zakończyło, ale rodzice cały czas będą mogli zapisać dzieci na szczepienia w działających punktach w poszczególnych miastach. Warto też dodać że do tej pory w takich puntach w całej Polsce zaszczepiło się nieco ponad 30% nastolatków.

Tymczasem w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o 767 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 21 zmarłych. Dane nie napawają optymizmem, bo tak wysokich liczb nie widzieliśmy od dawna a dokładnie od maja. Jak przekazał dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w szpitalach jest coraz więcej chorych na Covid-19, z których większość nie przyjęła szczepionki.

fot.: zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content