play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Szczepienie seniorów w Piekarach rozpocznie się dziś w południe

today26 stycznia 2021

Background

Szczepienia seniorów w całym kraju rozpoczęły się już wczoraj, jednak są miasta, gdzie na początek szczepienia trzeba było zaczekać nieco dłużej. Tak było również w Piekarach Śląskich.

W Piekarach Śląskich pierwsze osoby po 80. roku życia zostaną zaszczepione dzisiaj. Piekarskie Centrum Medyczne będzie prowadziło akcje w Przychodni nr 1 przy ulicy Piłsudskiego i jak mówi reporterowi Radia Piekary Joanna Opara, koordynator do spraw szczepień w Piekarskim Centrum Medycznym, trzeba pamiętać o kilku szczegółach:

-Mamy prośbę, aby na te szczepienia zabrać ze sobą pełny zakres informacji jakie i kiedy bierzemy leki – żeby to wszystko było spisane. Przed szczepieniem każda osoba, która jest zapisana i przyjdzie do nas na szczepienie, zostanie poproszona o wypełnienie ankiety, a potem będzie kwalifikowana jeszcze przez lekarza.

Istotne jest jeszcze to, żeby osoba mająca być zaszczepiona nie miała żadnych objawów infekcji, czy podwyższonej temperatury. Takie osoby nie zostaną zakwalifikowane do szczepienia.

Pierwsza osoba zostanie dziś zaszczepiona w Piekarach Śląskich o godzinie 12:00. Cały czas w Piekarskim Centrum Medycznym są też szczepione osoby z tak zwanej grupy zero, czyli pracownicy służby zdrowia.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content