play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Szczęśliwy finał poszukiwań seniora z Bielska-Białej. Wytropił go policyjny pies!

today31 sierpnia 2021

Background

Policjanci i rodzina poszukiwali 86-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który zaginął wczoraj w późnych godzinach wieczornych. Zziębniętego i wyczerpanego seniora odnalazł przewodnik z policyjnym psem tropiącym z bielskiego Wydziału Prewencji. Na szczęście mężczyzna w porę się odnalazł i nie doszło do tragedii.

Wczoraj w nocy dyżurny bielskiej komendy dostał zgłoszenie o zaginięciu 86-letniego mieszkańca Lipnika. Według zgłoszenia zaniepokojonej rodziny, mężczyzna cierpiący na demencję wymknął się późnym wieczorem z domu. Po samodzielnym sprawdzeniu znanych im miejsc, gdzie mógł pójść senior, zdesperowani członkowie rodziny zawiadomili o zaginięciu stróżów prawa. Senior wyszedł z domu lekko ubrany i z uwagi na intensywne opady deszczu oraz niską temperaturę jego życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo. W okolicę zaginięcia natychmiast zostały skierowane policyjne patrole z bielskich komisariatów oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

Na miejsce został również skierowany przewodnik policyjnego psa tropiącego z Wydziału Prewencji bielskiej komendy. Policjanci sprawdzali każde miejsce, w którym mógłby znajdować się senior. Jego rysopis znał każdy policjant pełniący tego wieczoru służbę. Stróże prawa patrolowali rejon dworców autobusowych i kolejowych, a także przystanki i zajezdnie taksówek w poszukiwaniu bielszczanina. Sprawdzali również parki i skwery. W niespełna godzinę od zgłoszenia zaginięcia zziębniętego i wyczerpanego mężczyznę w zaroślach niewielkiego lasu w Lipniku odnalazł przewodnik policyjnego psa tropiącego. Senior został przekazany pod opiekę medykom z pogotowia ratunkowego. Na szczęście policjanci zdążyli w porę odnaleźć seniora, nim nie doszło do wyziębienia organizmu.

źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content