play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Szef Sierpnia’80 w PGG: W Polsce są tacy wariaci i szaleńcy, w naszym rządzie zresztą, którzy uważają, że Polskę można zagazować

today24 maja 2022

Background

Gościem Marcina Zasady w Rozmowie Dnia Radia Piekary był Rafał Jedwabny, szef Sierpnia’80 w PGG. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o cenach węgla, zyskach pośredników w sprzedaży surowca, odbiorcach węgla, zwiększaniu wydobycia, zamykaniu kopalń, umowie społecznej, energetyce, „niebieskim węglu”, wczorajszym proteście, marży na sprzedaży węgla, sytuacji emerytów górniczych, węglach z kopalni „Wesoła”, tamtejszej paczkowalni, wypadkach w kopalniach Pniówek i Zofiówka oraz działaniach Wyższego Urzędu Górniczego.

-W Polsce są tacy wariaci i szaleńcy, w naszym rządzie zresztą, którzy uważają, że Polskę można zagazować, że można ściągnąć 30 miliardów metrów sześciennych gazu, energetykę przestawić na gaz. Tylko niech ta osoba ma odwagę i wyjdzie przed kamery i powie Polakom „tak, będziecie zagazowani, tylko energia będzie kosztować 6-krotnie więcej niż dzisiaj” – mówi gość Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Rafał Jedwabny, szef Sierpnia’80 w PGG.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content