play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Szereg kolizji i potrąceń na drogach. Kiepski poranek

today5 stycznia 2021

Background

Trudne warunki do jazdy i szereg kolizji i potrąceń. Tak wygląda poranek na drogach Górnego Śląska. Uważajcie, pada rzęsisty deszcz który ogranicza widoczność. Dodatkowo jest ciemno i o wypadek nietrudno.

Niewiele widać, pada rzęsisty deszcz, miejscami jest bardzo ślisko. To sprawia, że warunki do jazdy nie są dziś najlepsze. Na drogach wysyp kolizji i potrąceń. Uważajcie.

Piesi potrąceni

Uwaga w Chorzowie na Metalowców. Tu samochód osobowy potrącił pieszego. Na miejscu jest już patrol policji. Do potrącenia przechodzącej przez jednię kobiety doszło też na ulicy Moniuszki w Zawierciu. Ta jest przytomna. Z kolei w Gliwicach na rondzie przy areszcie śledczym na Jasnogórskiej – kolizja dwóch osobówek.

Kiepski tydzień na drogach

Warunki niestety z godziny na godzinę mogą się pogarszać. Padający obficie deszcz miejscami może przymarzać pokrywając jezdnię cienką warstewką lodu. Synoptycy prognozują na dziś oblodzenie spowodowane spadkiem temperatury poniżej 0 stopni. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, przy gruncie od -3°C do 0°C. W rejonach podgórskich spadki temperatury do -4°C. Jutro z kolei – intensywne opady śniegu i przyrost pokrywy śnieżnej nawet do 15 centymetrów. W czwartek z kolei znów ma zrobić się ślisko. Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, przy gruncie od -6°C do -3°C.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content