play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Szpital Miejski w Zabrzu dla chorych na Covid-19. Co z pozostałymi pacjentami?

today5 listopada 2020

Background

Szpital Miejski w Zabrzu dla chorych na Covid-19. Co z pozostałymi pacjentami? Wczoraj Szpital uruchomił 50 łóżek dla pacjentów zainfekowanych koronawirusem. Do piątku zostanie oddanych kolejne 56. Zgodnie z decyzją ministerstwa zdrowia placówka zostaje przekształcona w tzw. szpital covidowy. W związku z tym pacjenci wymagający nagłej interwencji internistycznej, chirurgicznej, lub ortopedycznej muszą szukać pomocy w innych lecznicach. Świąteczna Opieka Medyczna i Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka wchodzące w skład Szpitala Miejskiego w Zabrzu działa bez zmian. 

Szpital Miejski w Zabrzu dla chorych na Covid-19. Co z pozostałymi pacjentami? Oto treść komunikatu przekazanego przez szpital:

Szpital Miejski w Zabrzu informuje, iż poleceniem Ministra Zdrowia z dnia 28 października 2020 r. został powołany do udzielania świadczeń zdrowotnych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 na
II poziomie zabezpieczenia dla pacjentów zarażonych SARS-CoV-2. W związku z powyższym informujemy, że wszyscy pacjenci wymagający nagłej interwencji internistycznej, chirurgicznej, lub ortopedycznej powinni się zgłaszać do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko oraz Szpitala Specjalistycznego przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie lub pozostałych szpitali miast ościennych udzielających świadczeń w tych zakresach.

W dniu 04.11.2020 o godz 15:00 Szpital miejski w Zabrzu uruchomił 50 łóżek dla pacjentów zainfekowanych SARS-CoV-2. Do piątku 6 listopada nastąpi uruchomienie dalszych 56 łóżek, łącznie 106 zostanie zarezerwowanych wyłącznie dla pacjentów z COVID-19. Jednocześnie informujemy, że Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego wchodzące w skład Szpitala Miejskiego w Zabrzu oraz Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna funkcjonują na dotychczasowych zasadach.

 

fot. zdjęcie poglądowe pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content