play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 w Pyrzowicach już gotowy

today30 listopada 2020

Background

Szpital tymczasowy na lotnisku w Pyrzowicach już jest gotowy. To jedna z trzech placówek na Śląsku, która ma przyjmować pacjentów chorych na COVID -19. Dziś oficjalnie placówkę oddano do użytku.

Spółka Węglokoks przekazała dziś  szpital tymczasowy w Pyrzowicach w zarządzanie Szpitalowi Specjalistycznemu w Chorzowie. Będzie on jednak na razie tylko szpitalem rezerwowym, do którego  trafią pacjenci  w razie gdy pogorszy się sytuacja epidemiczna.

Dziś na terenie województwa śląskiego jest około 4 tysięcy miejsc tak zwanych covidowych. Obłożenie jest w okolicach 50%-60% więc mamy teraz rezerwę. W momencie jednak gdy sytuacja epidemiczna w województwie by się pogarszała i na przykład w naszych szpitalach, czyli tam gdzie są pacjenci innego rodzaju zabrakłoby miejsca. Czyli w momencie gdybyśmy się wypełnili na około 80% to wtedy będzie decyzja o tym , żeby ruszyć tutaj z tym szpitalem  rezerwowym w Pyrzowicach. Szpital w Pyrzowicach ma ten plus, że jest na jednym poziomie więc nie trzeba tyle personelu, żeby zarządzić takim szpitalem. – tłumaczy wicemarszałek województwa śląskiego Izabela Domogała.

W sumie w szpitalu w Pyrzowicach przygotowano ponad 140 miejsc dla pacjentów zakażonych wirusem Sars-Cov 2.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content