play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Szpital tymczasowy w Katowicach wciąż poszukuje personelu

today17 listopada 2020

Background

Tymczasowy szpital w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach powinien być gotowy w przyszłym tygodniu. Trwają intensywne prace nad przekształceniem tego obiektu w placówkę medyczną leczącą chorych na koronawirusa. Obok prac budowlanych cały czas trwa rekrutacja osób chętnych do pracy w szpitalu.

Na dzień dzisiejszy mamy ponad 500 zgłoszeń wszystkich chętnych do pracy. Mamy obecnie 50 lekarzy, którzy zgłosili akces pracy, około 165 pielęgniarek. Pozostała część to są pracownicy działów diagnostyki laboratoryjnej, technicy radiologii, a także pracownicy obsługi technicznej. Czekamy na personel cały czas. System zatrudniania w szpitalu tymczasowym jest taki sam, jak w każdym innym szpitalu. Umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa kontraktowa, czy wolontariat – mówił dyrektor szpitala MSWiA w Katowicach doktor Piotr Grazda.

Możemy liczyć na wsparcie nie tylko medyków – mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek:

Odzew w tej aplikacji i na stronie internetowej jest naprawdę przyzwoity. Chcę powiedzieć, że zaangażowanych różnych grup zabezpieczenia medycznego, technicznego i wsparcia będzie bardzo wiele, bo z jednej strony będą to lekarze, z drugiej strony pielęgniarki, personel wspomagający, ratownicy medyczni. Mało tego, mamy już deklaracje co do ogromnego zaangażowania i wsparcia również ratowników górniczych.

W tej chwili w tymczasowym szpitalu zostało wykonanych już około 70% prac budowlanych. W najbliższych dniach odbywać się będzie testowanie sprzętu, a następnie szkolenia dla personelu.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content