play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Szpital w MCK-u: Wkrótce będzie mógł tu trafić pierwszy pacjent

today23 listopada 2020

Background

Pierwszy pacjent może tam trafić jeszcze w tym tygodniu. Szpital tymczasowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach już na ukończeniu. Stan zaawansowania prac to już 90%.

O postępach prac na  poinformował dziś wojewoda śląski Jarosław Wieczorek: –Dzisiaj można powiedzieć, że zaawansowanie prac przekroczyło już 90%. Zakładamy że na końcu tego tygodnia będzie możliwość operacyjna przyjęcia pierwszego pacjenta do tego szpitala. My musimy być gotowi żeby w województwie śląskim absolutnie dla żadnego pacjenta , covidowego jak i niecovidowego, nie zabrakło miejsca w szpitalach i w systemie opieki zdrowotnej. Tak żebyśmy mieli to poczucie bezpieczeństwa realistyczne a nie tylko hipotetyczne.- 

– Mamy już skompletowaną niezbędną kadrę i cały czas spływają zgłoszenia – dodaje doktor Piotr Grazda, dyrektor szpitala MSWiA w Katowicach:- W tej chwili jesteśmy gotowi do uruchomienia szpitala. Muszą skończyć się wszystkie niezbędne prace techniczne. Personel mamy aby zabezpieczyć pacjentów. Czekamy na skończenie prac i będziemy ruszać. Szpital będzie uruchamiany modułowo. W tej chwili mamy podpisanych ponad 140 umów i lekarzy i pielęgniarek. Jesteśmy gotowi żeby szpital ruszył. Lekarzy mamy w tej chwili 40, pozostała część to pielęgniarki.-Na Śląsku powstają jeszcze dwa inne szpitale tymczasowe. Jeden na lotnisku w Pyrzowicach, a drugi w Ustroniu.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content