play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Szpital w Murckach przekształcony w placówkę covidową. Kolejna lecznica wstrzymuje planowe przyjęcia

today5 listopada 2020

Background

Szpital Murcki w Katowicach decyzją wojewody zostaje przekształcony w tzw. placówkę covidową, co oznacza, że kolejna lecznica na Śląsku wstrzymuje planowe przyjęcia na oddziały. Decyzja władz wojewódzkich podyktowana jest pogarszającą się sytuacją epidemiczną w regionie. 

Szpital w Murckach przekształcony w placówkę covidową. Kolejna lecznica wstrzymuje planowe przyjęcia. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju Wojewoda Śląski zwrócił się do Ministra Zdrowia z wnioskiem o przekształcenie katowickiego Szpitala Murcki w tzw. szpital covidowy. Wysoce prawdopodobne jest rozpoczęcie przyjmowania pacjentów z COVID w najbliższych dniach. Przekształcenie Szpitala Murcki w tymczasowy szpital covidowy sprawia, że:


🔺Od 4 listopada do odwołania Szpital Murcki przestaje przyjmować umówionych pacjentów na poszczególne oddziały.

🔺Działalność poradni specjalistycznych zostanie ograniczona, w związku z tym pacjenci tych poradni proszeni są o kontakt telefoniczny celem potwierdzenia terminu wizyty (poniżej numery telefonów).

🔺Działalność Szpitala w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz nocnej i świątecznej pozostaje bez zmian.

O dalszych szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco. Jednocześnie, choć Miasto Katowice nie ma wpływu na podejmowanie decyzji w tej sprawie, to przepraszamy pacjentów za niedogodności i w związku z faktem konieczności walki z pandemią prosimy wszystkich o wyrozumiałość- czytamy na facebookowym profilu prezydenta Marcina Krupy.

NUMERY TELEFONÓW SZPITALA W MURCKACH:

▪️telefon na centralę (32) 255 61 30
▪️poradnie specjalistyczne wew. 224
▪️POZ, nocna i świąteczna opieka wew. 290

 

fot. zdjęcie poglądowe pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content