play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Szpitalna znajomość – utrapieniem. Będzie kara za kradzieże i rozboje

today31 grudnia 2020

Background

Na wniosek policji i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 33-letniego mieszkańca Gliwic. Mężczyzna regularnie okradał i zastraszał znajomego poznanego w szpitalu. Po opuszczeniu lecznicy zaczął nachodzić go w domu, straszyć pobiciem i wymuszać pieniądze. Wyłamał też drzwi do mieszkania. Gehenna pokrzywdzonego zakończyła się po powiadomieniu organów ścigania.

Pod koniec grudnia policjanci z II komisariatu dowiedzieli się, że 30-letni mieszkaniec Gliwic ma problem z poznanym w szpitalu współpacjentem. Mężczyzna po wyjściu z lecznicy zaczął go nachodzić. Podczas niechcianych wizyt, zastraszając i grożąc pobiciem, intruz ukradł pokrzywdzonemu 250 zł, zapowiadając kolejne najścia. Sprawca wiedział o swojej ofierze dużo – gdzie i jak mieszka, co posiada. Niestety pokrzywdzony znał tylko jego imię i nazwisko, bardzo popularne w naszym kraju.

Kryminalni rozpoczęli typowania sprawcy, a okazja do jego zatrzymania pojawiła się dość szybko, bo ponownie zapukał do drzwi swojej ofiary. Mężczyzna ukrył się na strychu i zawiadomił Policję, a w tym czasie sprawca wyłamał drzwi i zabrał telewizor. Na miejscu pojawili mundurowi, którzy rozpoczęli pościg za uciekającym bandytą. Ten porzucił łup, ale nie zdołał zbiec. 33-latek był recydywistą karanym już za kradzieże i rozboje. Sąd, na wniosek prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty rozboju i kradzieży z włamaniem. Grozi mu kilkanaście lat więzienia.

źródło/foto: Policja Gliwice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content