play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Szybcy i wściekli w Godziszce! Bielscy policjanci w pościgu za motocyklistą

today22 lipca 2021

Background

Mundurowi z bielskiej drogówki zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który kierując motocyklem crossowym, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Młody kierowca stracił prawo jazdy. Za przestępstwo, o które jest podejrzewany, grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Wczoraj, 21 lipca, około godziny 20 w Godziszce mundurowi z bielskiej drogówki kontrolowali ruch przy ulicy Lipowskiej. Tam postanowili skontrolować jadącego z naprzeciwka kierowcę motocykla crossowego, dając mu w tym celu odpowiednie sygnały.

Ten jednak mijając się z nimi, pokiwał przecząco głową, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Stróże prawa natychmiast ruszyli w pościg, o czym powiadomili dyżurnego bielskiej komendy oraz kolejny raz nadali sygnały nakazujące zatrzymanie się do kontroli drogowej.

Motocyklista wykorzystał chwilową przewagę, jaką dał mu jednoślad przygotowany do jazdy w terenie i zjechał z drogi, kontynuując ucieczkę już poza jezdnią. Policjanci nie dali jednak za wygraną i po kilkunastu minutach wytropili go na jednym z parkingów w Słotwinie.

19-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, o jakie jest podejrzewany, grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Fot: Facebook/ Policja Śląska

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content