play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Szykuje się drogowy horror w Gliwicach

today6 sierpnia 2020

Background

Szykuje się drogowy horror w Gliwicach. Dzisiaj przez Gliwice przejadą kolarze Tour de Pologne. Tego dnia, po godz. 16.00 trzeba się liczyć z utrudnieniami na DK 88 i DTŚ. Utrudnienia potrwają około dwóch godzin. Kolarze wjadą około 17.30 od strony Kleszczowa, przejadą ulicą Kozielską, następnie skręcą na drogę do Rzeczyc koło Tulipan Parku, tam wjadą na DK88, a następnie w stronę węzła na ulicy Portowej. Peleton chwilę później skieruje się w stronę Średnicówki. Gliwicki odcinek trasy 902 od Katowic w stronę Gliwic będzie zablokowany. Z miasta będzie można swobodnie wyjechać. Te utrudnienia na „ósemkach” i DTŚ potrwają od 16.00 do 18.00. Droga będzie nieprzejezdna!

Szykuje się drogowy horror w Gliwicach. Tour de Pologne, wieloetapowy szosowy wyścig kolarski to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Od kilku lat trasa jednego z etapów przebiega przez Gliwice. W tym roku kolarze przejadą przez nasze miasto w drodze z Opola do Zabrza.

W związku z tym w czwartek, 6 sierpnia, należy spodziewać się utrudnień na drogach. Wtedy też będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy autobusów linii 32, 57, 202 i 692.

Linia 32

We wszystkich kursach zostanie wprowadzona trasa objazdowa w obu kierunkach. Autobusy tej linii od przystanku Sośnica Apteka będą kierowane ul. Reymonta, Knurowską, Wolności, de Gaulle’a do przystanku Zabrze Goethego  z obsługą wszystkich istniejących przystanków autobusowych na trasie przejazdu. Odcinek Sośnica Apteka – Zabrze Politechnika Śląska nie będzie obsługiwany.

Linia 57

W godz. od ok. 17.00 do ok. 18.00 mogą wystąpić opóźnienia w dojazdach do przystanku końcowego Brzezinka Park Logistyczny.

Linia 202

W godz. od ok. 16.30 do 17.00 w kierunku ul. Portowej zostanie wprowadzony objazd od przystanku Gliwice Toszecka. Autobusy tej linii pojadą ul. Toszecką, Pionierów, DK88, Portową do przystanku Gliwice Zakład Energetyczny. Przystanek Gliwice Śliwki nie będzie obsługiwany.

Linia 692

W godz. od ok. 17.00 do ok. 18.00 mogą wystąpić opóźnienia w dojazdach do przystanku końcowego Brzezinka Park Logistyczny.

Należy pamiętać, że niektóre decyzje o ewentualnych zmianach w organizacji ruchu mogą być podejmowane przez odpowiednie służby w sposób bardzo dynamiczny.

– Nie sposób już dziś poinformować o wszystkich zmianach dotyczących komunikacji miejskiej. Dlatego też 5 i 6 sierpnia organizujemy „Dni na żywo na Alercie“. Nasi pracownicy na profilu ZTM Alert na Facebooku będą na bieżąco publikować najważniejsze informacje o  utrudnieniach w komunikacji miejskiej – zapowiada Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy oraz Naczelnik Wydziału Prasowego i Komunikacji z Pasażerem Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Bieżące informacje na temat utrudnień można uzyskać na stronie internetowej www.metropoliaztm.pl, na profilu ZTM Alert oraz pod bezpłatnym numerem infolinii 800-16-30-30. (mh).

 

źródło i fot. UM Gliwice

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content