play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ta inwestycja zrewolucjonizuje treningi Górnika Zabrze!

today30 lipca 2020

Background

Pełny wymiar, podgrzewana murawa, drenaż z prawdziwego zdarzenia, oświetlenie i instalacja podlewania – to wszystko będzie miało nowe boisko treningowe Górnika Zabrze. Dziś podpisano umowę na budowę obiektu.

Wartość inwestycji to 4,5 miliona złotych. Ministerstwo Sportu dołoży 50% tej kwoty.

Górnik Zabrze wejdzie na zupełnie inny poziom, jeśli chodzi o bazę sportową. To jest poziom już europejski, bo dysponowanie przy głównym boisku, trzema płytami treningowymi o bardzo dobrej jakości. W tym jedną podgrzewaną, z oświetleniem powoduje, że można trenować dłużej. Można trenować zupełnie inaczej – mówi Dariusz Czernik, prezes Górnika Zabrze.

Budowa boiska treningowego potrwa trzy miesiące.  A to oznacza, że treningi drużyny w okresie jesienno-zimowym, już nie będą takie same. Dodaje prezes Górnika Zabrze, Dariusz Czernik.

Listopad, grudzień, styczeń, luty – to te miesiące, kiedy będziemy mogli, mam nadzieję, z tego boiska korzystać. I to się przełoży na wyniki. Przerwa zimowa jest bardzo krótka w tej chwili, w zasadzie na początku lutego gramy. Zwykle pojawiał się taki problem, że było gdzie grać mecze ligowe, bo faktycznie wszystkie kluby w lidze mają podgrzewane murawy, ale nie było gdzie trenować. Piłkarze biegali 5 dni o sztucznej, ewentualnie w halach, czasami w ogóle nie biegali bo boiska były zasypane śniegiem, albo zmrożone. Potem musieli wyjść i rozegrać mecz ligowy, a kibice pytali dlaczego oni mają takie problemy. My ich już nie będziemy mieć.

Boisko będzie miało pełny wymiar, oświetlenie,drenaż oraz podgrzewaną murawę. Co ważne, nie z rolki –  tłumaczy Tadeusz Dębicki, prezes zabrzańskiej Spółki Stadion.

Przede wszystkim naturalna murawa, na to stawiamy. Chcemy żeby to była murawa wysiewana. Bo może być rozwijana z rolki – stosuje się takie technologie. Jednak my preferujemy murawę wysiewaną. Mamy taką murawę na boisku głównym. Jako ciekawostkę powiem, że na stadionach europy zachodniej bardzo często murawa jest zmieniana, dwa razy do roku. Nasza trwa już 14 rok i ciągle jest, zdaniem piłkarzy, w gronie najlepszych w Polsce – mówi Radiu Piekary Tadeusz Dębicki.

9 czerwca zabrzańska  Spółka Stadion ogłosiła przetarg nieograniczony na budowę boiska. Otwarcie ofert nastąpiło 10 lipca. Złożono trzy oferty. Przetarg wygrała Interhall Sp. z o.o.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content