play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ta lampa solarna ma pecha! Kolejny akt wandalizmu w Gminie Świerklaniec

today2 grudnia 2020

Background

Zrobili to ponownie! Lampa solarna przy ulicy Lasowickiej, pomiędzy Nowym Chechłem a Nakłem Śląskim, znów padła ofiarą wandali i złodziei. Lampa została uszkodzona i skradziono z niej akumulator.

Wszystko działo się prawdopodobnie w nocy z niedzieli na poniedziałek – informuje Marek Cyl, wójt Gminy Świerklaniec:

-Lampa solarna warta jest około 11 tysięcy złotych została okopana wokół fundamentu i przechylona na drzewo. Skradziono z niej jeden z akumulatorów. Jeszcze nie wiemy czy zostały uszkodzone ogniwa solarne i naświetlacz. Dowiemy się tego po demontażu. To pechowe urządzenie było już wcześniej zniszczone – w sierpniu. Wtedy lampa została wyłamana, przewrócona, zniszczone zostały ogniwa solarne i skradziono również akumulator. Naprawa kosztowała ponad 5 tysięcy złotych.

 

 

W maju również złodzieje próbowali ukraść akumulator z lampy przy ul. Lasowickiej w Nowym Chechle. Wtedy jednak im się to nie udało. Za to udało się zdewastować i ukraść akumulator z innej, gminnej lampy solarnej. Wójt mówi dość i apeluje o pomoc:

-Ostatnia dewastacja miała miejsce dwa metry od skrajni jezdni. Okopanie fundamentu i przechylenie lampy musiało trwać. Dlatego mam nadzieję, że ktoś coś widział. Może rejestrator w przejeżdżających samochodach coś nagrał? – sugeruje Marek Cyl.

Sprawę zniszczonej lampy zgłoszono już na policję. Jeśli ktoś był świadkiem tego zdarzenia, proszony jest o kontakt z Urzędem Gminy Świerklaniec lub Komisariatem Policji w Radzionkowie

fot: www.facebook.com/marek.cyl

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content