play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Neumann: Ubytki w przychodach wynikają przede wszystkim z obniżki podatku PIT jakie zawiera Polski Ład

- Ubytki w przychodach wynikają przede wszystkim z obniżki podatku PIT jakie zawiera Polski Ład. Pracując Gliwiczanie zapłacą mniejszy podatek w związku z czy udział, który przypada miastu na prawach powiatu, a to jest około 50% PIT-ów płaconych przez gliwiczan. Wiele osób pracujących, przedsiębiorców zapłaci o wiele wyższe podatki zaliczając do tych opłat zwiększoną składkę zdrowotną. Niestety ona nie przypada już samorządom po stronie dochodów, tylko ląduje w budżecie państwa […]

today17 listopada 2021

Rozmowa Dnia

Neumann: Na skutek mniejszych wpływów, które wynikają z rozwiązania jakim jest Polski Ład mamy mniejsze dochody własne

- Na skutek mniejszych wpływów, które wynikają z rozwiązania jakim jest Polski Ład mamy mniejsze dochody własne i to aż o kilkadziesiąt milionów złotych. W związku z tym musieliśmy odpowiednio niżej zaplanować wydatki. Wydatki planowane w 2021 roku są na znacznie niższym poziomie niż te ponoszone w roku 2021. Biorąc pod uwagę rosnącą inflację, standard świadczenia usług publicznych w Gliwicach jak i w innych miastach obniży się - mówi w […]

today17 listopada 2021

Rozmowa Dnia

Neumann: Na razie nie było potrzeby konsultacji z senatorem Frankiewiczem

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był prezydent Gliwic, Adam Neumann. W rozmowie między innymi o wprowadzonych w Gliwicach procedurach w związku z koronawirusem oraz o konsultacjach z senatorem Frankiewiczem. - Na razie nie było potrzeby konsultacji z senatorem Frankiewiczem - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary prezydent Gliwic, Adam Neumann.

today28 lutego 2020

Rozmowa Dnia

Prezydent Gliwic: Nie lekceważymy zagrożenia koronawirusem

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był prezydent Gliwic, Adam Neumann. W rozmowie między innymi o wprowadzonych w Gliwicach procedurach w związku z koronawirusem oraz o konsultacjach z senatorem Frankiewiczem. - Nie lekceważymy zagrożenia koronawirusem - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary prezydent Gliwic, Adam Neumann.

today28 lutego 2020

Polityka

Były wiceprezydent Gliwic: Chcę pielęgnować i wzmacniać podstawy rozwoju gospodarczego

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Adam Neumann, były wiceprezydent Gliwic. W rozmowie między innymi o zmianie w statucie Piasta Gliwice oraz o programie wyborczym. - Chcę pielęgnować i wzmacniać podstawy rozwoju gospodarczego - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Adam Neumann, były wiceprezydent Gliwic.

today3 stycznia 2020

Polityka

Neumann: Zmiana w statucie Piasta Gliwice była zgodna z prawem

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Adam Neumann, były wiceprezydent Gliwic. W rozmowie między innymi o zmianie w statucie Piasta Gliwice oraz o programie wyborczym. - Zmiana w statucie Piasta Gliwice była zgodna z prawem - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Adam Neumann, były wiceprezydent Gliwic.

today3 stycznia 2020

0%
Skip to content