play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Neumann: Ubytki w przychodach wynikają przede wszystkim z obniżki podatku PIT jakie zawiera Polski Ład

- Ubytki w przychodach wynikają przede wszystkim z obniżki podatku PIT jakie zawiera Polski Ład. Pracując Gliwiczanie zapłacą mniejszy podatek w związku z czy udział, który przypada miastu na prawach powiatu, a to jest około 50% PIT-ów płaconych przez gliwiczan. Wiele osób pracujących, przedsiębiorców zapłaci o wiele wyższe podatki zaliczając do tych opłat zwiększoną składkę zdrowotną. Niestety ona nie przypada już samorządom po stronie dochodów, tylko ląduje w budżecie państwa […]

today17 listopada 2021

Rozmowa Dnia

Neumann: Na skutek mniejszych wpływów, które wynikają z rozwiązania jakim jest Polski Ład mamy mniejsze dochody własne

- Na skutek mniejszych wpływów, które wynikają z rozwiązania jakim jest Polski Ład mamy mniejsze dochody własne i to aż o kilkadziesiąt milionów złotych. W związku z tym musieliśmy odpowiednio niżej zaplanować wydatki. Wydatki planowane w 2021 roku są na znacznie niższym poziomie niż te ponoszone w roku 2021. Biorąc pod uwagę rosnącą inflację, standard świadczenia usług publicznych w Gliwicach jak i w innych miastach obniży się - mówi w […]

today17 listopada 2021

Rozmowa Dnia

Neumann: Na razie nie było potrzeby konsultacji z senatorem Frankiewiczem

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był prezydent Gliwic, Adam Neumann. W rozmowie między innymi o wprowadzonych w Gliwicach procedurach w związku z koronawirusem oraz o konsultacjach z senatorem Frankiewiczem. - Na razie nie było potrzeby konsultacji z senatorem Frankiewiczem - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary prezydent Gliwic, Adam Neumann.

today28 lutego 2020

Rozmowa Dnia

Prezydent Gliwic: Nie lekceważymy zagrożenia koronawirusem

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był prezydent Gliwic, Adam Neumann. W rozmowie między innymi o wprowadzonych w Gliwicach procedurach w związku z koronawirusem oraz o konsultacjach z senatorem Frankiewiczem. - Nie lekceważymy zagrożenia koronawirusem - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary prezydent Gliwic, Adam Neumann.

today28 lutego 2020

Polityka

Wiceprzewodniczący Zgromadzenia Metropolii GZM wybrany!

Wiceprzewodniczący Zgromadzenia Metropolii GZM wybrany. Gliwice gościły dziś prezydentów, burmistrzów i wójtów z 36 miast i gmin naszego regionu. Podczas posiedzenia Zgromadzenia Metropolii GZM, które odbywało się w Arenie Gliwice, prezydent Gliwic Adam Neumann został wybrany wiceprzewodniczącym Zgromadzenia. W dniu 11 lutego, w gliwickiej Arenie odbyło się Zgromadzenie Metropolii GZM, podczas której wybrano wiceprzewodniczącego Zgromadzenia: - Współpraca między naszymi miastami jest dla nas wszystkich bardzo ważna. Uważam, że usprawnienie komunikacji […]

today11 lutego 2020

Rozmowa Dnia

Senator KO: Dobór zastępców w Gliwicach zawsze był głównie merytoryczny

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Zygmunt Frankiewicz, senator Koalicji Obywatelskiej. W rozmowie między innymi o nowym prezydencie Gliwic, Adamie Neumannie oraz o planach rozwoju miasta. - Dobór zastępców w Gliwicach zawsze był głównie merytoryczny - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Zygmunt Frankiewicz, senator Koalicji Obywatelskiej.

today28 stycznia 2020

Rozmowa Dnia

Frankiewicz: Adam Neumann będzie dobrym prezydentem. Spokojnym, merytorycznym, ideowym

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Zygmunt Frankiewicz, senator Koalicji Obywatelskiej. W rozmowie między innymi o nowym prezydencie Gliwic, Adamie Neumannie oraz o planach rozwoju miasta. - Adam Neumann będzie dobrym prezydentem. Spokojnym, merytorycznym, ideowym - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Zygmunt Frankiewicz, senator Koalicji Obywatelskiej.

today28 stycznia 2020

Rozmowa Dnia

Lider Nowej Energii dla Gliwic: Było za mało czasu na kampanię, nie dotarliśmy do wszystkich wyborców

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był lider stowarzyszenia Nowa Energia dla Gliwic, Kajetan Gornig. W rozmowie między innymi o zwycięzcy wyborów prezydenckich w Gliwicach oraz o potrzebach miasta. - Było za mało czasu na kampanię, nie dotarliśmy do wszystkich wyborców - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia  w Radiu Piekary lider stowarzyszenia Nowa Energia dla Gliwic, Kajetan Gornig.  

today10 stycznia 2020

Polityka

Gornig: Zygmunt Frankiewicz wygrał Adamem Neumannem

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był lider stowarzyszenia Nowa Energia dla Gliwic, Kajetan Gornig. W rozmowie między innymi o zwycięzcy wyborów prezydenckich w Gliwicach oraz o potrzebach miasta. - Zygmunt Frankiewicz wygrał Adamem Neumannem - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary lider stowarzyszenia Nowa Energia dla Gliwic, Kajetan Gornig.  

today10 stycznia 2020

0%
Skip to content