play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił uchwałę dot. zwolnienia dyrektor Alicji Knast

Marszałek województwa śląskiego bezprawnie odwołał ze stanowiska dyrektor Muzeum Śląskiego Alicję Knast. To werdykt Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Przypomnijmy - Alicja Knast została odwołana ze stanowiska w styczniu 2020 roku. Dyrektor Knast uchwałę zarządu województwa zaskarżyła i sąd uznał ją za nieważną, wskazując na szereg uchybień. Uzasadnienie mówi na przykład o braku odpowiedniej liczby opinii organizacji społecznych w sprawie wniosku o odwołanie dyrektor muzeum.  Zarząd województwa zajmie stanowisko w […]

today18 czerwca 2020

Polska

Szef PO w woj. śląskim: Powinniśmy być dumni z Muzeum Śląskiego

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był poseł PO, szef PO w województwie śląskim, Wojciech Saługa. W rozmowie między innymi o trudnej sytuacji Muzeum Śląskiego. - Powinniśmy być dumni z Muzeum Śląskiego - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary poseł PO, szef PO w województwie śląskim, Wojciech Saługa.

today10 marca 2020

Polityka

Saługa: Żądamy od Marszałka odpowiedzi na pytania

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był poseł PO, szef PO w województwie śląskim, Wojciech Saługa. W rozmowie między innymi o trudnej sytuacji Muzeum Śląskiego. - Żądamy od Marszałka odpowiedzi na pytania - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary poseł PO, szef PO w województwie śląskim, Wojciech Saługa.

today10 marca 2020

Rozmowa Dnia

Radny sejmiku (PiS): Park Śląski nigdy nie miał szczęścia do zarządzających

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Zbigniew Przedpełski, radny sejmiku (PiS). W rozmowie między innymi o sytuacji Parku Śląskiego oraz o zwolnieniu Alicji Knast ze stanowiska dyrektora Muzeum Śląskiego. - Park Śląski nigdy nie miał szczęścia do zarządzających - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Zbigniew Przedpełski, radny sejmiku (PiS).

today9 marca 2020

Rozmowa Dnia

Przedpełski: Przyrost kultury za czasów rządów PO był w naszym przekonaniu bardzo wątpliwy

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Zbigniew Przedpełski, radny sejmiku (PiS). W rozmowie między innymi o sytuacji Parku Śląskiego oraz o zwolnieniu Alicji Knast ze stanowiska dyrektora Muzeum Śląskiego. - Przyrost kultury za czasów rządów PO był w naszym przekonaniu bardzo wątpliwy - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Zbigniew Przedpełski, radny sejmiku (PiS).

today9 marca 2020

Rozmowa Dnia

Były wicemarszałek woj. śląskiego: Człowiek, który w tej chwili pełni funkcję dyrektora Muzeum Śląskiego nie ma pojęcia o muzealnictwie

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Henryk Mercik, były wicemarszałek województwa śląskiego. W rozmowie między innymi o odwołaniu Alicji Knast ze stanowiska oraz o nowym dyrektorze Muzeum Śląskiego. - Człowiek, który w tej chwili pełni funkcję dyrektora Muzeum Śląskiego nie ma pojęcia o muzealnictwie - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Henryk Mercik, były wicemarszałek województwa śląskiego.

today6 marca 2020

Rozmowa Dnia

Mercik: Nie było żadnego merytorycznego powodu, żeby zwolnić panią Alicję Knast

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Henryk Mercik, były wicemarszałek województwa śląskiego. W rozmowie między innymi o odwołaniu Alicji Knast ze stanowiska oraz o nowym dyrektorze Muzeum Śląskiego. - Nie było żadnego merytorycznego powodu, żeby zwolnić panią Alicję Knast - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Henryk Mercik, były wicemarszałek województwa śląskiego.

today6 marca 2020

Rozmowa Dnia

Czarnynoga: Marszałek województwa odwołał panią Knast ze stanowiska na podstawie wyników kontroli i audytu

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Piotr Czarnynoga, radny sejmiku PiS. W rozmowie między innymi o odwołaniu Alicji Knast ze stanowiska dyrektora Muzeum Śląskiego. - Marszałek województwa odwołał panią Knast ze stanowiska na podstawie wyników kontroli i audytu - mówił w w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Piotr Czarnynoga, radny sejmiku śląskiego PiS.

today5 lutego 2020

0%
Skip to content