play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

Gwizdak o ideach Kukiza: koncepcja JOW-ów jest mnie w stanie przekonać

Koncepcja JOW-ów jest mnie w stanie przekonać. - tak jedno z kluczowych założeń Pawła Kukiza, dla współpracy z PiS, ocenia ekspert Fundacji Batorego i były sędzia Jarosław Gwizdak. W rozmowie ocenia także inne pomysły, jak na przykład takie jak ustawa antykorupcyjna. Mnie taki wybór i ta koncepcja Jednomandatowych Okręgów Wyborczych  jest w stanie przekonać. To znaczy okej wybierajmy, niech wygra najlepszy, zostawmy te patologie list wyborczych że wchodzi dziewiątka czy […]

today16 czerwca 2021

Rozmowa Dnia

Gwizdak o kandydatce PiS na RPO: Lidia Staroń nie jest prawnikiem

Dzisiejszym gościem w Radiu Piekary był Jarosław Gwizdak, były sędzia, ekspert Fundacji Batorego. W Rozmowie Dnia między innymi o kandydatce PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich- Lidii Staroń. - Widać już pewien taki tuning, takie polerowanie tych kandydatów, bo się zaczęło bądź co bądź od wiceministra urzędującego, mam na myśli pana Wawrzyka. Potem z kolei startował pan poseł Wróblewski i w tej chwili jest Lidia Staroń, uchodząca za niezależną. Natomiast jest […]

today16 czerwca 2021

Rozmowa Dnia

Jarosław Gwizdak o Kindze Dudzie, jako doradczyni prezydenta

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jarosław Gwizdak, były sędzia, Instytut Prawa i Społeczeństwa. W rozmowie między innymi o praworządności oraz o doradczyni Andrzeja Dudy. - Nie wydaje mi się, żeby obecność Kingi Dudy w Pałacu Prezydenckim była czymś co jest Polsce konieczne - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Jarosław Gwizdak, były sędzia, członek zarządu Instytutu Prawa i Społeczeństwa.

today5 października 2020

Rozmowa Dnia

Członek zarządu Instytutu Prawa i Społeczeństwa o praworządności w Polsce

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jarosław Gwizdak, były sędzia, Instytut Prawa i Społeczeństwa. W rozmowie między innymi o praworządności oraz o doradczyni Andrzeja Dudy. - Wiele kwestii związanych z praworządności okazuje się nie mieć znaczenia - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Jarosław Gwizdak, były sędzia, członek zarządu Instytutu Prawa i Społeczeństwa.

today5 października 2020

Rozmowa Dnia

Były sędzia: Wybory stają się tematem zastępczym

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jarosław Gwizdak, były sędzia, dziś Instytut Prawa i Społeczeństwa. W rozmowie między innymi o zmianach, jakie zostały wprowadzone przez Sejm w kodeksie wyborczym. - Wybory stają się tematem zastępczym - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Jarosław Gwizdak, były sędzia, dziś Instytut Prawa i Społeczeństwa.  

today31 marca 2020

Rozmowa Dnia

Gwizdak: Sposób procedowania przez Sejm budzi wątpliwości

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jarosław Gwizdak, były sędzia, dziś Instytut Prawa i Społeczeństwa. W rozmowie między innymi o zmianach, jakie zostały wprowadzone przez Sejm w kodeksie wyborczym. - Sposób procedowania przez Sejm budzi wątpliwości - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Jarosław Gwizdak, były sędzia, dziś Instytut Prawa i Społeczeństwa.

today31 marca 2020

0%
Skip to content