play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

„Za 10 lat górnictwo dalej będzie potrzebne a nie będzie górników”

Za 10 lat górnictwo dalej będzie potrzebne a nie będzie górników - mówił dziś na naszej antenie były wiceminister gospodarki Jerzy Markowski, który był porannym gościem Radia Piekary. W rozmowie ponadto o negocjacjach związkowców oraz o tym dlaczego niemożliwe są szczegółowe zapisy w umowie społecznej. Dla mnie jako dla człowieka który próbuje analizować sytuację surowcową w Polsce zwłaszcza z punktu widzenia dostatku energetycznego najważniejszym zapisem, który powinien się pojawić to […]

today24 lutego 2021

Rozmowa Dnia

Markowski o umowie społecznej: Szkoda, że nie słucha się samorządów

Dzisiejszym gościem w Radiu Piekary był Jerzy Markowski były wiceminister gospodarki. W rozmowie głównie o negocjacjach związkowców, umowie społecznej regulującej odejście od górnictwa oraz związanych z tym następstwach dla regionu. - Samorządy miały uczestniczyć w negocjacjach na temat umowy społecznej. Całkiem słusznie, prawda? - Oczywiście, są gospodarzami. - I taka ciekawostka samorządy, gminy górnicze dostały w piątek do zaopiniowania gdzieś koło południa projekt umowy społecznej z zaleceniem: "proszę odesłać do […]

today24 lutego 2021

Rozmowa Dnia

Były wiceminister gospodarki o polityce energetycznej państwa

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki. W rozmowie między innymi o polityce energetycznej państwa oraz o porozumieniu górniczych związków zawodowych ze stroną rządową. - Stale nie ma polityki energetycznej państwa - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

today8 października 2020

Rozmowa Dnia

Jerzy Markowski o porozumieniu górniczych związków zawodowych ze stroną rządową

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki. W rozmowie między innymi o polityce energetycznej państwa oraz o porozumieniu górniczych związków zawodowych ze stroną rządową. - To jest dokument, który niczego nie postanawia, a tylko sankcjonuje rzeczywistość - mówił o porozumieniu związków górniczych z rządem w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

today8 października 2020

Rozmowa Dnia

Były wiceminister gospodarki: Skala pandemii rośnie w górnictwie, a można było temu zapobiec

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki. W rozmowie między innymi o pandemii koronawirusa w województwie śląskim oraz o wstrzymaniu wydobycia w dwunastu kopalniach na Śląsku. - Skala pandemii rośnie w górnictwie, a można było temu zapobiec - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

today9 czerwca 2020

Rozmowa Dnia

Markowski: Utrzymywanie 4 tys. ludzi, żeby wydobywać 2 tys. ton na dobę nie ma sensu

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki. W rozmowie między innymi o pandemii koronawirusa w województwie śląskim oraz o wstrzymaniu wydobycia w dwunastu kopalniach na Śląsku. - Utrzymywanie 4 tys. ludzi, żeby wydobywać 2 tys. ton na dobę nie ma sensu - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

today9 czerwca 2020

Rozmowa Dnia

Były wiceminister gospodarki: Dzisiaj ratujmy stan rzeczy jaki jest. Przetrzymajmy tę sytuację nawet na kolanach, ale żywi

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki. W rozmowie między innymi o trudnej sytuacji Polskiej Grupy Górniczej. - Dzisiaj ratujmy stan rzeczy jaki jest. Przetrzymajmy tę sytuację nawet na kolanach, ale żywi - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

today4 maja 2020

Rozmowa Dnia

Markowski: Scenariusz zamykania kopalń jest moim zdaniem możliwy i to w wymiarze nawet 4/5 kopalń w PGG

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki. W rozmowie między innymi o trudnej sytuacji Polskiej Grupy Górniczej. - Scenariusz zamykania kopalń jest moim zdaniem możliwy i to w wymiarze nawet 4/5 kopalń w PGG - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

today4 maja 2020

Rozmowa Dnia

Były wiceminister gospodarki: Elektrownia jądrowa skompensowałaby deficyt mocy na polskim rynku

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki. W rozmowie między innymi o planach zamykania polskich kopalń oraz o budowie elektrowni jądrowej. - Elektrownia jądrowa skompensowałaby deficyt mocy na polskim rynku - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

today5 marca 2020

0%
Skip to content