play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozmowa Dnia

Karolczak: Wnioskowaliśmy o dużo więcej ale cieszę się, że chociaż tyle

- Wnioskowaliśmy o dużo więcej ale cieszę się, że chociaż tyle. Założenie było takie, że były trzy pule do 5 mln zł, do 30 mln zł i bez ograniczeń. W tej ostatniej ograniczyliśmy się do około 400 mln zł. W puli do trzydziestu złożyliśmy projekt wymiany wiat przystankowych. Jest spora potrzeba, żeby tę infrastrukturę poprawiać. W puli do 5 mln złożyliśmy wniosek o portal inwestora. Aplikację, która wykorzysta dane, które […]

today16 listopada 2021

Śląsk

Karolczak: Nie ma żadnego sporu. Mówimy o dwóch wariantach zaangażowania metropolii w inwestycje tramwajowe

- Nie ma żadnego sporu. Mówimy o dwóch wariantach zaangażowania metropolii w inwestycje tramwajowe. Przypomnę tym, którzy nie znają kontekstu, że Tramwaje Śląskie uczestniczą w projekcie blisko na 2 mld zł modernizacji infrastruktury torowisk. Dzieje się to od dłuższego czasu, jest to projekt unijny. Wymagany wkład własny gmin to jest prawie 700 mln zł. Trudno mi sobie wyobrazić coś bardziej metropolitarnego jak sieć tramwajowa szybkiego tramwaju chciałoby się powiedzieć między […]

today16 listopada 2021

Rozmowa Dnia

Karolczak: Miast do tej pory nie było stać na budowę spalarni śmieci

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia był Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W rozmowie między innymi o organizacji transportu publicznego w czerwonych strefach oraz o budowie spalarni odpadów w GZM. - Miast do tej pory nie było stać na budowę spalarni śmieci - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

today11 sierpnia 2020

Rozmowa Dnia

Przewodniczący GZM: Rząd nie uwzględnił specyfiki Metropolii

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia był Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W rozmowie między innymi o organizacji transportu publicznego w czerwonych strefach oraz o budowie spalarni odpadów w GZM. - Rząd nie uwzględnił specyfiki Metropolii - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

today11 sierpnia 2020

Rozmowa Dnia

Karolczak: Jeśli samorząd nie będzie w stanie zbilansować swoich wydatków i wpływów, to być może takie miasto czeka komisarz

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia był Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W rozmowie między innymi o stratach ze sprzedaży biletów komunikacji miejskiej w Metropolii oraz o trudnej sytuacji finansowej samorządów. - Jeśli samorząd nie będzie w stanie zbilansować swoich wydatków i wpływów, to być może takie miasto czeka komisarz - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM.

today3 czerwca 2020

Rozmowa Dnia

Przewodniczący GZM: Obawiamy się o możliwości naszych miast, jeśli chodzi o finansowanie komunikacji miejskiej w obecnym kształcie

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia był Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W rozmowie między innymi o stratach ze sprzedaży biletów komunikacji miejskiej w Metropolii oraz o trudnej sytuacji finansowej samorządów. - Obawiamy się o możliwości naszych miast, jeśli chodzi o finansowanie komunikacji miejskiej w obecnym kształcie - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM.

today3 czerwca 2020

Rozmowa Dnia

Karolczak: Mam nadzieję, że Metropolia jest pierwszym krokiem do tego, żebyśmy w przyszłości stali się jednym miastem

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM. W rozmowie między innymi o walce z koronawirusem w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz o przyszłości Metropolii. - Mam nadzieję, że Metropolia jest pierwszym krokiem do tego, żebyśmy w przyszłości stali się jednym miastem - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM.

today24 marca 2020

Rozmowa Dnia

Przewodniczący GZM: Metropolia przekaże co najmniej 9 mln złotych na walkę z koronawirusem

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM. W rozmowie między innymi o walce z koronawirusem w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz o przyszłości Metropolii. - Metropolia przekaże co najmniej 9 mln złotych na walkę z koronawirusem - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM.

today24 marca 2020

Rozmowa Dnia

Szef GZM: Katowice przy wsparciu Metropolii mogą zostać Europejską Stolicą Kultury

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był szef GZM, Kazimierz Karolczak. W rozmowie między innymi o Kolei Metropolitalnej GZM oraz o ograniczaniu budżetu samorządów przez państwo. - Katowice przy wsparciu Metropolii mogą zostać Europejską Stolicą Kultury - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Kazimierz Karolczak, szef GZM.

today6 lutego 2020

0%
Skip to content